ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > نامه کارگر محکوم بە زندان بە شریک زندگیش بە مناسبت ٨مارس روز گرامیداشت زن

نامه کارگر محکوم بە زندان بە شریک زندگیش بە مناسبت ٨مارس روز گرامیداشت زن

نامه عثمان اسماعیلی
ایران – کارگری

نامه کارگر محکوم بە زندان بە شریک زندگیش بە مناسبت ٨مارس روز گرامیداشت زن

آقای عثمان اسماعیلی فعال کارگری که به دلیل «شرکت در مراسم روز جهانی کارگر» به ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، بزودی جهت تحمل حبس راهی زندان می شود.

عثمان اسماعیلی از فعالین کارگری است که در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری توسط شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سقز، به او مهلت ۳۰ روزه داده شده بود تا جهت معرفی خود به دادگاه اقدام کند. وی روز پنجشنبه ۱۰ اسفند اعلام کرد تا ۱۵ اسفندماه جهت تحمل حبس راهی زندان می شود.
آقای عثمان اسماعیلی در آستانه انتقال به زندان و به مناسبت روز ۸ مارس، روز گرامیداشت زن، نامه ای خطاب به همسر و دخترانش منتشر کرده است.

متن نامه آقای عثمان اسماعیلی

همسر عزیزم با توجه به تجربه ای که در این سالها به دست آورده ای ازشما میخواهم وقتی که من به زندان رفتم بخندید بخندید بخندید تا سرمایه داری فکر نکند که من با زندان رفتن دست از باورم میکشم.

خانم عزیزم ،مروارید شریف پور،بچه های عزیزم، من از شما ها سپاسگزارم که در تمام فراز و نشیبهای زندگی سیاسی، من را تحمل کردید و یارو یاور من بودید وهستید. امیدوارم در عرصه ی زندگیتان شاد وموفق و انسانهای خوبی باشید برای جامعه. شماها آزاد هستید هر باوری را انتخاب کنید، من و هیچ کس نمیتوانیم باورهایمان را به شما تحمیل کنیم. این شما هستید که باور انسانی انتخاب میکنید وخدمت‌گزار جامعه بشری میشوید. مروارید جان! من از شما معذرت خواهی میکنم که درحقوق برابری تو کوتاهی کردم. من سپاسگزارم که در طی این 34 سال زندگی مشترک شما به خاطر باور من، تبعید و زندان من را باجان و دل تحمل کردی و با دار وندار من ساخته اید. من هم تمام این سختی ها را فقط برای خوشبختی شما و همنوعانت تحمل کرده ام. میکوشیم جامعه ای انسانی، برابر و بە دور از هرگونه تبعیض طبقاتی، جنسیتی،  میلی و نژادی را بسازیم. و خواهان قانونی هستم که تمام انسانهای کره خاکی به ویژه ایران کە توان کار دارند کار کنند و همه هم به اندازه ی نیازشان برداشت کنند. تمام این خواسته ها بدون هزینه به دست نمی آید.

همسر عزیزم و دخترهای گلم!  پیشاپیش ۸ مارس روز جهانی زن را به شما و تمام زنان ایران و جهان تبریک عرض میکنم
زنده باد برابری زن و مرد
عثمان اسماعیلی چهار شنبه96/12/9

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment