ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > نامه زندانیان سیاسی زن زندان اوین و نگرانی آنها از وضعیت گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

نامه زندانیان سیاسی زن زندان اوین و نگرانی آنها از وضعیت گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

نامه زندانیان سیاسی زن زندان اوین و نگرانی آنها از وضعیت گلرخ ایرایی و آتنا دائمی
ایران – اجتماعی

نامه زندانیان سیاسی زن زندان اوین و نگرانی آنها از وضعیت گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

تعدادی از زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین در نامه ای نسبت به انتقال غیرقانونی گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به زندان قرچک اعتراض و از وضعیت این دو زندانی ابراز نگرانی کرده اند.

متن نامه این زندانیان سیاسی به شرح زیر می‌باشد:

ما جمعی از زندانیان بند زنان اوین نگران وضعیت همبندیان خود، خانمها گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی هستیم .چنانچه مستحضر می باشید، در تاریخ ۴ بهمن ماه ۹۶ خانمها گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی را ابتدا به بهانه بازجویی در بند دو الف، از بند زنان خارج کردند و ساعاتی بعد ما مطلع شدیم ایشان را به زندان قرچک ورامین منتقل کرده اند.

زندان قرچک ورامین محل نگهداری زندانیان با جرائم عمومی میباشد در این زندان (زندان قرچک ورامین ) طبقه بندی و تفکیک جرائم رعایت نمیشود. این زندان در عمل فاقد استانداردهای لازم برای نگهداری زندانیان است. عدم وجود آب قابل شرب، وضعیت نامناسب بهداشت و عدم وجود سیستم تهویه هوای مناسب تنها گوشه کوچکی از مشکلات زندانیان در این زندان است.

مجددا قابل ذکر است که ما جمعی از زندانیان بند زنان زندان اوین که نگران وضعیت ایشان هستیم خواستار اقداماتی فوری و موثر می باشیم .

اسامی امضا کنندگان:

آزیتا رفیع زاده، نسیم باقری، مریم النگی، زهرا زهتاپچی، نیگارا کریم اوا، فاطمه محمدی، الهام فراهانی، نرگس محمدی، مریم اکبری منفرد

یادآوری می‌شود که ۴ بهمن‌ماه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی برای بازجویی به بند دو الف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری ازپاسخگویی به بازجویی، همراه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.

این دو زندانی سیاسی در اعتراض به «انتقال غیر قانونی» خود به زندان قرچک از روز شنبه ۱۴ بهمن دست به اعتصاب غذا زده‌اند. چرا که زندان قرچک ورامین محل نگهداری زندانیان عمومی و معمولی است و نه سیاسی.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment