مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا در تجمع اعتراضی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا در تجمع اعتراضی

مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا در تجمع اعتراضی

مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی
ایران – کارگری

مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا در تجمع اعتراضی

شماری از مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود دست به یک تجمع اعتراضی زدند.

براساس گزارشات رسیده، شماری از مهمانداران و ماموران فنی-پشتیبانی شرکت رجا، روز جمعه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۷،  در پیگیری مطالبات معوقه خود مقابل دفتر مدیریت این شرکت تجمع اعتراضی بر پا کردند.

این کارگران گفتند: در حدود ۹۰ نفر از کارگران مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا روز جمعه ۲۹ تیر ماه از حوالی ساعت ۹ صبح مقابل دفتر مدیریت تجمع کرده و خواهان دریافت معوقات مزدی خود شدند.

به گفته مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا ؛ دست‌کم ۲ هزار نفر از مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شاغل در شرکت راه‌آهن رجا که تحت مسئولیت چندین شرکت پیمانکاری به کارهای خدمات‌دهی به مسافران یا همان شغل مهمانداری مشغول‌اند، از اردیبهشت ماه سال جاری مطالبات مزدی‌شان به تاخیر افتاده است.

این کارگران که از ۸ تا ۱۵ سال دارای سابقه کار هستند، جدا از معوقات مزدی از امنیت شغلی نیز برخوردار نیستند.

بنابه گفته مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا، آنها به دلیل عدم دریافت به‌موقع حقوق و دستمزد طی ماه‌های گذشته با مشکلات مالی و خانوادگی روبرو شده‌اند.

این کارگران همچنین اعلام کردند: بار‌ها از مدیران شرکت‌های  پیمانکاری شرکت رجا درخواست کرده‌ایم حقوق معوقه را پرداخت نمایند، آنها تنها قول می‌دهند ولی در عمل کاری انجام نمی‌شود.

این کارگران می‌گویند در حال حاضر فقط یک شرکت پیمانکاری به نام «آهو دشت» مطالبات مزدی مهمانداران زیرمجموعه خود را به موقع پرداخت می‌کند.

یادآوری می‌شود که مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا از سال گذشته بر سر مطالبات مزدی خود با شرکت مشکل دارند و بارها به خاطر عدم دریافت معوقات مزدی خود دست به تجمع اعتراضی زده اند.

بیشتر بخوانید: به تاخیر افتادن مطالبات مزدی مهمانداران رجا از بهمن ماه

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment