ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ممنـوع شـدن دستفروشی در آستانه سال نو در اردبیل

ممنـوع شـدن دستفروشی در آستانه سال نو در اردبیل

ممنوع شدن دستفروشی در اردبیل
ایران – دستفروشان

ممنوع شدن دستفروشی در آستانه سال نو در اردبیل

شهرداری اردبیل در ماههای پایان سال برخورد با دستفروشان را در دستور کار خود قرار داده است. یک عضو شورای شهر اردبیل جمع آوری دستفروشان را «غیرمنصفانه» خواند.

خبرگزاری‌های دولتی گزارش کردند که رحیم آقازاده عضو شورای شهر اردبیل به برخورد شهرداری و پلیس با دستفروشان در این شهر اعتراض کرده است.
آقازاده گفت که شهرداری با اجرای طرح جمع‎آوری دستفروشان در آستانه عید نوروز «مانع کسب و کار آنها شده است.»

براساس گزارشات رسیده، شهرداری و نیروی انتظامی اردبیل از دو هفته پیش طرح جمع‌آوری دستفروشان را آغاز کردند.
رئیس اداره پیشگیری از جرائم اردبیل محمدباقر حاجی‌لر، نارضایتی‌های عمومی و شکایت بازاریان را دلیل برخورد با دستفروشان اعلام کرده بود.

شهردار اردبـیل حمید لطف‌اللهیان نیز ۲۸ دی ماه «کاهش بی‌نظمی شهری» و پاکسازی ورودی این شهر را علت جمع‌آوری دستفروشان دانسته و گفته بود: بازاریان به فعالیت دستفروشان معترض‌اند.
سخنگوی شورای شهر اردبیـل حبیب فتحی، هم «نارضایتی اهالی بازار به دلیل کاهش فروش» و «آراستگی شهر در آستانه نوروز» را دلیل برخورد با دستفروشان اعلام کرد.
حبیب فتحی می‌گوید، ۷۱۰ تن  از دستفروشان ثابت و سیار در سطح شهر اردبیـل شناسایی شده‌اند.

آمار دقیقی از جمعیت دستفروشان در اردبیـل از طرف مسئولان محلی ارائه نشده است، اما به گفته حاجی‌لر یک هزار تن از دستفروشان اردبیـل غیربومی هستند.
شماری از دستفروشان اردبیـل طی روزهای گذشته با تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شورای شهر اردبیـل خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده‌اند.
رئیس شورای شهر اردبیل وعده کرده است که در روزهای آینده به وضعیت دستفروشان رسیدگی شود.

از سوی دیگر گزارش می‌شود که با نزدیک شدن به آخرین ماه‌های سال، برخورد با دستفروشان در تهران نیز شدت پیدا کرده است. معاون شهردار منطقه ۱۱ از آغاز طرح «جمع‌آوری دستفروشان» در چند روز آینده خبر می‌دهد.
این روزها ماموران شهرداری به همراه گروهی از افراد لباس شخصی با حملات وحشیانه به دستفروشان آنان را مورد ضرب وشتم قرار داده و اموال آنها را نیز مصادره می‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment