ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ممانعت مسئولان زندان رجایی‌شهر و دادستانی از اعزام زندانیان سیاسی به مراکز درمانی

ممانعت مسئولان زندان رجایی‌شهر و دادستانی از اعزام زندانیان سیاسی به مراکز درمانی

ممانعت از درمان زندانیان سیاسی
ایران – اجتماعی

ممانعت مسئولان زندان رجایی‌شهر و دادستانی از اعزام زندانیان سیاسی به مراکز درمانی

ممانعت مسئولان زندان رجایی شهر و دادستانی از اعزام زندانیان سیاسی به مراکز درمانی موجب وخامت حال و پیشرفت بیماری زندانیان سیاسی این زندان گشته است.

آقای مجید اسدی از بیماری تومور کبد رنج می‌برد و محرومیت این زندانی سیاسی از رسیدگی درمانی موجب بحرانی گشتن وضعیت وی شده است.

تا کنون چندین بار خانواده مجید اسدی به دادستانی مراجعه کردند و خواستار بستری شدن این زندانی سیاسی در بیمارستان و رسیدگی تخصصی به وی شده‌اند با این حال مقامات همچنان با این درخواست مخالفت می‌کنند.

باید یادآوری کنیم که پزشکان تأکید کرده‌اند که مجید اسدی می‌بایست فوراً تحت درمان تخصصی قرار گیرد.

آقای سعید شیرزاد نیز در پی اعتراض و اعتصاب غذای طولانی‌مدت به رسیدگی درمانی نیاز دارد.

سعید از مشکلات کلیه و دیسک کمر رنج می‌برد و وضعیت بیماری‌هایش پس از اعتصاب غذا حادتر شده است؛ دادستانی پس دو ماه پیگیری خانواده با اعزام وی برای فیزیوتراپی موافقت کرده است اما مسئولان زندان همچنان از این انتقال امتناع می‌کنند.

در ماه های گذشته مجید اسدی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال زندان محکوم شده است.

مجید اسدی در نامه ای در هفته های گذشته اعلام کرد که قاضی امتناع از انجام مصاحبه تلویزیونی را دلیلی بر اثبات اتهامش عنوان کرده است.

آخرین بار در سی‌ام بهمن‌ماه ۹۵، مجید اسدی از سوی نیروهای امنیتی در منزل خود واقع در کرج دستگیر شد. مأموران پس از بازرسی محل زندگی، تعدادی از وسایل شخصی آقای اسدی را نیز ضبط کرده‌اند.

مجید اسدی ۳۴ ساله، پیش‌تر به دلیل فعالیت سیاسی بازداشت شده بود. این فعال دانشجویی سابق دانشگاه علامه طباطبایی تهران نخستین بار ۱۳ تیرماه ۱۳۸۷ از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و پس از حدود سه ماه با سپردن وثیقه آزاد شد. او در اسفندماه ۱۳۸۸ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» به چهار سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید شد و ۱۳ مهرماه ۱۳۹۰ این فعال دانشجویی برای تحمل حبس به بند ۳۵۰ اوین منتقل و نهایتاً ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ با پایان دوران محکومیتش آزاد شد.

در مرداد و شهریور سال جاری سعید شیرزاد به همراه تعداد دیگری از زندانیان سیاسی در اعتراض به فشارهای وارد شده از سوی مسئولین در زندان رجایی شهر در اعتصاب غذا به سر برد و در هفته سوم شهریورماه همراه با ضرب و شتم به اندرزگاه سه منتقل شد.

اولین بار سعید شیرزاد در پی امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان بازداشت و پس از ۱۹ روز به قید ضمانت از زندان آزاد شد. وی مجدداً در ۱۲ خرداد ۹۳ در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و به زندان اوین منتقل شد؛ چندی بعد به دلیل پیگیری اعتراضات صنفی زندانیان به زندان رجایی شهر تبعید شد.

پس از پانزده ماه بلاتکلیفی و حبس، سال گذشته ابوالقاسم صلواتی، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران این فعال مدنی را به اتهام «اجتماع و تبانی» به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرد. این در حالی است که این زندانی سیاسی به دلیل «کمک به زلزله‌زدگان» به یک سال حبس تعلیقی محکوم ‌شده بود که در حکم جدید به حبس تعزیری تبدیل‌ شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment