ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ممانعت از تحصیل دختران در بویراحمد به دلیل مختلط بودن مدرسه

ممانعت از تحصیل دختران در بویراحمد به دلیل مختلط بودن مدرسه

ممانعت از تحصیل دختران در بویراحمد به دلیل مختلط بودن مدرسه
ایران – اجتماعی

ممانعت از تحصیل دختران در بویراحمد به دلیل مختلط بودن مدرسه

دانش آموزان دختر منطقه «زیلایی» شهرستان بویراحمد به دلیل نبود مدرسه مجزا و نداشتن هزینه تحصیل در مدارس شهری ، مجبور به ترک تحصیل شده اند .

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، تعدادی از دانش اموزان دختر مدرسه راهنمایی «بعثت» در منطقه زیلایی شهرستان بویراحمد به دلیل این که مدرسه مجزا و مخصوص دختران ندارند، یا خودشان قید ادامه تحصیل را زده اند و یا این که با مخالفت خانواده هایشان برای ادامه تحصیل روبه رو شده اند.

از جمله مواردی که اولیای این دانش آموزان به عنوان دلایل ترک تحصیل دخترانشان از آن یاد کرده اند، «اشکال شرعی، اخلاقی و عرفی» در ادامه وضعیت موجود برای ادامه تحصیل آن ها بوده است و گفته اند به همین دلایل مانع از ادامه تحصـیل دخترانشان شده اند .

وبسایت چهارفصل گزارش کرده به دلیل این که دانش آموزان باید مسافت طولانی برای رسیدن به مدرسه را طی کنند و از طرفی، نبود وسایل نقلیه مناسب و نداشتن هزینه رفت‌ و آمد باعث شده است دختران مجبور به ترک تحصـیل و کلاس درس آن ها منحل شود.

یکی از دهیاران این منطقه که خود پدر یکی از دختران این مدرسه است، با درخواست از مسوولان آموزش و پرورش برای جداسازی این مدرسه، می گوید مردم حاضر نیستند دخترانشان با پسران در کلاس های مختلط درس بخوانند.

پدر یکی از این دختران از نگرانی خود از تحصیل دخترش می گوید و نگران است «خدای نخواسته» اتفاقی بیفتد. مادر یکی دیگر از این دختران مشکلات استفاده از سرویس های بهداشتی مدارس گفته است.

نتیجه اینکه بدلیل کمبود امکانات، دانش‌آموزان دختر مدرسه راهنمایی از رفتن به مدرسه منع شده اند و امکان ادامه تحصـیل را ندارند. این وضعیت رقت بار دخترکانی است که امروز از مدرسه بیرون گذاشته می‌شوند و در گام بعد با انواع آسیب‌های اجتماعی مواجه می‌گردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment