ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > سه پیکر بی‌جان کشف‌شده ملوان‌های ایرانی از نفتکش سانچی

سه پیکر بی‌جان کشف‌شده ملوان‌های ایرانی از نفتکش سانچی

پیدا شدن جسد ملوانان سانچی
ایران – اجتماعی

سه پیکر بی‌جان کشف‌شده ملوان‌های ایرانی از نفتکش سانچی

شناسایی سه ملوانی که پیکر بی‌جانشان پیش از غرق‌شدن کامل نفت‌کش سانچی کشف شده بود، انجام شد.
شنبه هفتم بهمن، دبیرخانه کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفت‌کش سانچی این سه ملوان را «میلاد آروی»، «مجید نقیان» و «محمد کاووسی» معرفی کرد.

شامگاه ششم ۱۶ دی ماه، نفتکش سانچی به مدیریت شرکت ملی نفتکش ایران با پرچم پاناما در نزدیکی شانگهای با کشتی باری چینی سی‌اف کریستال تصادف کرد و آتش گرفت. ۲۱ خدمه کشتی باربری چینی نجات یافتند اما ۳۲ خدمه نفتکش، شامل ۲۹ ایرانی و دو بنگلادشی جان خود را در این حادثه از دست دادند. سانچی ۲۴ دی‌ماه به‌طور کامل غرق شد.
در اوایل آتش‌سوزی جسد یک تن از کشته‌شدگان از دریا گرفته شد. دو جسد دیگر نیز طی عملیات امداد و نجات یک روز پیش از غرق شدن کامل نفت‌کش بر عرشه کشتی، نزدیک موتورخانه آن کشف شدند.

گفته می‌شود که دسترسی به دیگر اجساد به دلیل غرق‌شدن کشتی امکان‌پذیر نیست، هرچند برخی از مسئولان کشتیرانی ایران از ادامه تحقیقات برای بررسی امکان عملیات بیرون‌کشیدن اجساد سخن گفته‌اند.

تا به امروز هنوز علت دقیق حادثه سانچی اعلام نشده است. سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفته که کمیته بررسی سانحه سانچـی اطلاعات به‌دست آمده از آتش‌سوزی و غرق شدن این کشتی متعلق به ایران را تا روشن شدن نتیجه بررسی‌ها محرمانه نگه می‌دارد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران می‌گوید کمیته بررسی سانحه سانچـی اطلاعات به‌دست آمده از آتش‌سوزی و غرق شدن این کشتی متعلق به ایران را تا روشن شدن نتیجه بررسی‌ها محرمانه نگه می‌دارد.

جمعه ۶ بهمن‌ماه، هادی حق‌شناس، عضو هیئت ‎‌عامل سازمان بنادر و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت اعضای کمیته بررسی سانحه سانچـی روز پنج‌شنبه با پرسنل کشتی باری چینی سی‌اف کریستال که با کشتی سانچی تصادف کرده بود مصاحبه و از این کشتی بازدید کردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment