ایران کارگر > یادداشتهای شما > معلمان با سابقه کاری ۱۵ سال با حقوق ماهیانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان و بدون بیمه

معلمان با سابقه کاری ۱۵ سال با حقوق ماهیانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان و بدون بیمه

معلمان

ایران – یادداشتهای شما

معلمان با سابقه کاری ۱۵ سال با حقوق ماهیانه ۲۰۰  تا ۳۰۰ هزارتومان و بدون بیمه

براساس گزارشی که ۲۶ مهر رسانه ای شد،در روزهای گذشته پس از اظهارات سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر لزوم ساماندهی نیروهای سرگردان آموزش و پرورش شامل حق‌التدریسی‌ها، مربیان پیش‌دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، تعدادی از معلمان آزاد که در مدارس غیرانتفاعی مشغول به کارند از شرایط شغلی خود انتقاد کردند.

یکی از این معلمان که  ۱۵ سال سابقه تدریس در مقطع ابتدایی دارد و ساکن زنجان است؛ می‌گوید: نیروهای آزاد؛ نیروهای غیردولتی؛  نیروهای غیرانتفاعی؛ این نام‌هایی است که به ما کادرآموزشی در بخش خصوصی می‌دهند.

او ادامه داد: با ۱۵ سال سابقه کار، یک روز هم بیمه ندارم؛ سال تحصیلی گذشته به طور متوسط ماهانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان درآمد داشتم؛ همکارانی داشتم که حتی از این هم کمتر می‌گرفتند.

معلمان آزاد می‌گویند طبق مصوبه مجلس همه ی نیروهای آزاد طبق روزهایی که فعال هستند بیمه و حقوق وزارت کار دریافت میکنند.

همان معلم زنجانی با اشاره به  مصوبه مجلس، می افزاید: از گوشه گوشه‌ی کشور صدای عدم تمدید قراردادها می آید و این یعنی موسسات بسیاری حاضر نیستند زیر بار این مصوبه بروند و نیروهای آزاد باید منتظر چالشی به نام بیکاری و خانه نشینی شوند.

به گفته این معلم، دولتی‌ها و مجلس‌نشینان در کنارِ ارائه تمهیدات برای جذب نیروهای سرگردان بخش دولتی،  باید به فکر نیروهای سرگردان وبلاتکلیف در بخش خصوصی آموزش هم باشند؛ ما نیروهای آزاد، هیچ سهمیه ای در آزمون‌های جذبِ آموزش و پرورش نداریم و با وجود سالها خدمت در آموزش و پرورش، نه آینده شغلی داریم و نه از خدمات و مزایای حمایتی برخورداریم.

این وضعیت اسفناک جمعیت میلیونی اقشار کم درآمد در جامعه بحران زده ما است که متأسفانه هیچ فریادرسی هم برای آنها نیست. کلان سیاست‌های اقتصادی فاجعه بار که بر پایه دزدی و چپاول و رانت خواری و هزینه کردن میلیاردها از ثروت عمومی مردم در کشورهای منطقه سوار است حتی نیم نگاهی هم به وضعیت اسفناک معیشتی اقشار کم درآمد جامعه ندارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment