ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > باز هم خلف وعده و عدم پرداخت مطالبات معوقه کارگران ارگ قدیم بم

باز هم خلف وعده و عدم پرداخت مطالبات معوقه کارگران ارگ قدیم بم

تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم

ایران – کارگری

باز هم خلف وعده و عدم پرداخت مطالبات کارگران ارگ قدیم بم

در حالی که قرار بود سه ماه مطالبات معوقه ۱۲۰کارگر پروژه بازسازی و مرمت ارگ قدیم بم  در روز سه‌شنبه، بیست‌ و پنجم مهرماه پرداخت شود، این اتفاق نیفتاد و با وجود وعده‌های کارفرما بازهم جیب این کارگران خالی ماند.

جمعی از کارگران پروژه بازسازی و مرمت ارگ قدیم بم در استان کرمان در تماس با خبرگزاریها از عدم پرداخت مطالبات معوقه خود خبر دادند.

این کارگران که تعداد آنها ۱۲۰ نفر است، می‌گویند: از روز دو شنبه هفته گذشته ۱۷ مهرماه تا روز سه شنبه ۲۴ مهرماه برای مطالبه دست کم ۳ ماه مزد معوقه و مشخص نبودن وضعیت پرداخت دستمزد مان دست به اعتراض  زده بودیم.

به نقل از این کارگران گفته می شود که در نتیجه این اقدام، سرانجام روز سه شنبه مدیرپایگاه ارگ قدیم بم با حضور در جمع متعرضان به آنها وعده پرداخت معوقات مزدی را دادو در نتیجه با اعتماد به این وعده‌ها به اعتراض یک هفته‌ای خود خاتمه دادیم.

بنا به گفته کارگران، مدیر پایگاه میراث کشور  هنوز تا لحظه ارسال خبر  معوقات مزدی آنها را نپرداخته‌است.

کارگران پروژه ارگ قدیم می‌گویند: بارها برای دریافت مطالبات خود به پایگاه ارگ قدیم مراجعه کرده‌ایم، اما تا کنون پاسخ روشنی نگرفته‌ایم و علارغم وعدهایی داده شده از سوی مدیرپایگاه میراث کشور وارگ قدیم بم  مشخص نیست چه زمانی قرار است سازمان، مطالبات ما را پرداخت کند.

شایان ذکر است کارگران زحمتکش پروژه بازسازی و مرمت ارگ قدیم بم در استان کرمان ماهها است برای دریافت حقوق‌های معوقه خود دست به تجمع اعتراضی می‌زنند و هربار با وعده وعیدهای مسئولین دولتی و کارفرما به سر کار خود باز می‌گردند اما کماکان و تا امروز هیچیک از مطالبات معوقه آنها تأمین نگردیده‌است.

آنها پیش از این در شهریورماه و در ۱۵ مهرماه جاری نیز اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کرده‌بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment