ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران کمپروسورسازی تبریز

عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران کمپروسورسازی تبریز

کمپرسور سازی تبریز مطالبات مزدی
ایران – کارگری

عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران کمپروسورسازی تبریز

حدود ۱۳۶ نفر از کارگران «کمپروسورسازی تبریز» در استان آذربایجان شرقی چهار ماه است که حقوق دریافت نکردند.

به گفته منابع کارگری در این کارخانه ، این ۱۳۶ کارگر  جدا از دریافت نکردن دست مزد چهارماهه خود، با مشکل تاخیر در پرداخت حق بیمه نیز مواجه هستند.

این کارگران نگرانند که مبادا در صورت بی‌تفاوتی مسئولان به مشکلاتشان، این کارخانه به طور کامل تعطیل و درنتیجه بیکار شوند.

این کارگران می گویند: از زمانی که این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده؛ مشکلات کارخانه با کاهش امنیت شغلی کارگران آغاز شده و تعداد کارگران به حداقل ۱۳۶ نفر تقلیل یافته است.

کارگران این کارخانه در ادامه افزودند؛ کارفرمای کمپروسورسازی تبریز هم ‌اکنون بابت بدهی‌های مالی سالهای گذشته به نهادهای مختلف دولتی و خصوصی همانند اداره گاز، برق، تامین اجتماعی، دارایی و چندین بانک بدهکار است که پرداخت یک‌جای آن در وضعیت فعلی کارخانه برایش میسر نیست.

در عین حال ما کارگران به دلیل عدم دریافت مزد در چهار ماه گذشته؛ در شرایط سخت معیشتی قرار گرفته‌ایم از این رو از کارفرما می‌خواهیم حداقل بخشی از مطالبات معوقه مارا پرداخت کند.

گفته می شود، مشکل اصلی کمپرسور سازی ،مشکلات بانکی وسرمایه در گردش است.

آیدین حسن زاده، مسئول روابط عمومی  شرکت کمپرسور سازی تبریز ضمن تایید معوقات مزدی وبیمه ای کارگران ،اصلی‌ترین مشکل این واحد صنعتی را کمبود نقدینگی کارفرمای کارخانه عنوان کرده و می گوید: نبود سرمایه در گردش لازم و کاهش نقدینگی کارخانه کمپرسور سازی موجب بروز برخی مشکلات مالی برای این واحد تولیدی شده است.

مسئول روابط عمومی  شرکت کمپرسور سازی تبریز با بیان اینکه در حال حاضر این واحد با ۳۰ درصد ظرفیت به تولید ادامه می دهد افزود: این واحد تولیدی نیاز به تامین نقدینگی و سرمایه در گردش لازم برای ادامه تولید دارد تا بتواند ظرفیت تولید خود را به بالای ۸۰ درصد برساند.

بنابه گفته حسن زاده شرکت کمپرسور سازی تبریز به نسبت سایر شرکتهای استان از بدهی مالی کمتری به نهاد های خصوصی و دولتی برخوردار است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment