ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > تعقیب توسط نیروی انتظامی و مصدومیت شدید یک کولبر بدنبال سقوط از ارتفاع

تعقیب توسط نیروی انتظامی و مصدومیت شدید یک کولبر بدنبال سقوط از ارتفاع

سقوط کولبر کرد خوی

ایران – کولبران

تعقیب توسط نیروی انتظامی و مصدومیت شدید یک کولبر بدنبال سقوط از ارتفاع

یک کولبر کُرد درپی سقوط از ارتفاع در مرز خوی به شدت مجروح شد.

کولبر کُرد اهل شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان‌غربی درپی تعقیب و گریز نیروهای نظامی از ارتفاع سقوط و به شدت زخمی گردیده است.
بنابر گزارش رسیده ، شامگاه شنبه ۲۵ شهریورماه، گروهی از کولبران کُرد در مرز شهرستان خوی در کمین نیروهای نظامی افتاده و پس از تعقیب وگریز کولبران، یکی از کولبران به شدت مجروح شده است.
منابع مطلع در رابطه با هویت این کولبر مجروح، هویت این کولبر کُرد “جهان محمدلو” عنوان کردند.

این کولبر زحمتکش در پی سقوط از ارتفاع از ناحیه پشت و کمر دچار مصدومیت گردیده است.
منابع نزدیک گفتند: کولبر مجروح کُرد جهت معالجه پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل و هم ‌اکنون تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته است.
اما با تاسف شدید مطلع شدیم که پزشکان بیمارستان به خانواده محمدلو اعلام کرده‌اند که به علت مصدومیت شدید احتمال قطع نخاع فرزندنشان بالاست.

علت حادثه

طبق بند ١ مادە ٢ اجناس قاچاق، اگر بهای اجناس واردە کمتر از یک میلیون تومان باشد، جرم محسوب نمی‌شود و در بیشتر اوقات، بهای اجناس واردە از سوی کاسبکاران کمتر از این قیمت بودە است.
کولبری شغلی مطلوب و به باب طبع کولبران هم نیست، بلکه آنها تنها از روی اجبار و نبود فرصت‌های شغلی دیگر به این شغل کاذب روی می‌آورند. آنها علاوه‌بر تقبل مسئولیت باری که بر دوش می‌کشند باید کیلومترها راه را تا رسیدن به مقصد بپیمایند و خطر جانی این راه را که هر لحظه شاید نیروهای

نظامی و انتظامی دولت ایران به کمین آنها نشسته باشند، به جان بخرند.
نبود کار و منبع درآمد، نابرابری در اشتغال و استخدام و وجود نگاه و مسائل امنیتی به کُردستان و کُردها و نیز به تاراج رفتن منابع زیرزمینی و ذخایر آن سبب گردیده است تا بخش اعظمی از نیروی کار کُردها به سوی قاچاغ و امرار معاش از این راه، سوق داده شود.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment