مسمومیت ۱۰۰ تن از اهالی یک روستا در نوشهر به دلیل مسمومیت ناشی از آب شرب - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مسمومیت ۱۰۰ تن از اهالی یک روستا در نوشهر به دلیل مسمومیت ناشی از آب شرب

مسمومیت ۱۰۰ تن از اهالی یک روستا در نوشهر به دلیل مسمومیت ناشی از آب شرب

مسمومیت ۱۰۰ تن
ایران ـ اجتماعی

مسمومیت ۱۰۰ تن از اهالی یک روستا در نوشهر به دلیل مسمومیت ناشی از آب شرب

رئیس بیمارستان نوشهر از مسمومیت ۱۰۰ تن در یکی از روستاهای بخش مرکزی نوشهر از سه‌شنبه شب خبر داد. رئیس این بیمارستان با اشاره به مراجعه تعدادی از بیماران از سه‌شنبه شب ۲۶ تیرماه ۱۳۹۷ از روستای بندپی بخش مرکزی اظهار کرد: «همه این بیماران با علائمی چون استفراغ، تب و لرز و شکم درد، به بخش اورژانس بیمارستان نوشهر و درمانگاه مراجعه کردند.»

او با اشاره به یکسان بودن علائم همه بیماران گفته است که «بلافاصله دستور بررسی بیشتر و آزمایشات لازم داده شد». رئیس بیمارستان نوشهر افزوده است که اورژانس نوشهر و دو تیم پزشکی برای درمان این بیماران در حالت آماده‌باش بوده است. او در باره روند درمان این بیماران یادآور شد: «روند درمان در حال انجام است و دو متخصص داخلی و اطفال در حال مداوای بیماران هستند.»

سلطان تویه با بیان این‌که از شب گذشته تا ظهر روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه، به دلیل مسمومیت ۱۰۰ تن از اهالی این روستا به بخش درمان بیمارستان مراجعه کرده‌اند، تصریح کرده که «برخی از بیماران به صورت سرپایی مداوا شده‌اند؛ اما برای حدود ۳۰ بیمار پرونده سرپایی تشکیل شد و دو بخش از بیمارستان نوشهر  برای درمان و نگهداری این بیماران در اختیار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اکثر مراجعه کنندگان بین سنین ۲ تا ۱۴ سال بودند، اضافه کرد: «با توجه به علایم یکسان بیماری، احتمال این که مسمویت از آب شرب باشد وجود دارد.» در پایان رئیس بیمارستان نوشهر گفت: «مدیریت شبکه بهداشت به همراه تیم پزشکی بیماران واگیر در منطقه حضور داشته و در حال بررسی علل مسمویت هستند.»

شایان یادآوری است که در تاریخ ۹ تیرماه امسال نیز خبری داشتیم مبنی بر  مسمومیت ۶۵ تن از اهالی سه روستای ستلون، کبوتری و رایگانی از توابع رامهرمز خوزستان. در این خبر نیز با تکیه بر گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان علت مسمومیت این عده از اهالی روستاهای رامهرمز، آلودگی آب ذکر شده بود. در سایه معضل کم‌بود آب، بیماری‌های ناشی از آلودگی آب نیز به یکی از مشکلات مردم، بخصوص در مناطق روستایی کشور تبدیل شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment