ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آرش صادقی :مسئولیت جان من و همسرم برعهده قوه قضائیه و سازمان زندانها است

آرش صادقی :مسئولیت جان من و همسرم برعهده قوه قضائیه و سازمان زندانها است

نامه آرش صادقی به کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران
ایران – اجتماعی

 آرش صادقی :مسئولیت جان من و همسرم برعهده قوه قضائیه و سازمان زندانها است

زندانی سیاسی آرش صادقی ، که در اعتراض به انتقال غیرقانونی همسرش، گلرخ ایرایی و خانم آتنا دائمی، در اعتصاب غذا به سر می‌برد، در نامه‌ای از زندان رجایی شهر خطاب به کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران نوشت که مسئولیت جان او و همسرش بر عهده قوه قضائیه، اطلاعات سپاه و سازمان زندان‌های تهران است.
زندانی سیاسی آرش صادقی ، همچنین از همگان خواسته است که پیگیر وضعیت گلرخ ایرایی و آتنا دائمی باشند.
متن نامه آرش صادقی به کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران:
«جناب آقای حسن الزید، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد
سرکار خانم عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران
همانطورکه مستحضر هستید بیش از یک سال از بازداشت همسرم می‌گذرد و در این مدت بارها اقدام به نوشتن نامه‌های مختلف کرده‌ام و در حالی‌که سال گذشته پس از ۷۲ روز اعتصاب غذا با قول آزادی همسرم و رسیدگی مجدد به پرونده از طرف مقامات قضایی به اعتصاب خود پایان دادم.
به دلیل همان اعتصاب با بیماری‌های کلیوی و گوارشی زیادی از جمله نارسایی قلبی، آریتمی، کوچک شدن کلیه‌ها، زخم معده، کولیت اولسروز در ابتدا وانتهای روده بزرگ و کوچک مواجه شدم که به همین دلیل در حاضر بیش از ۱۵ قلم دارو از جمله مزالازین، سولفاسالازین، وارفارین، پروپرانول ۴۰، اسویکس کلو پیدو گرل و… را استفاده می‌کنم.
چند ماه پس از پایان اعتصاب با فشارهای سازمان اطلاعات سپاه اعاده دادرسی همسرم در دیوان عالی کشور رد گردید و در روزهای اخیر ضمن تشکیل پرونده‌ی جدید برای وی و یکی دیگر از دوستانمان به نام آتنا دائمی، پس از احضار نامبردگان به بند امنیتی دو الف زندان اوین (متعلق به اطلاعات سپاه) پس از ضرب و شتم آنان را به زندان قرچک ورامین که مختص زندانیان خطرناک می‌باشد منتقل کرده‌اند.
اینجانب علی‌رغم مخالفت دوستان و همبندیانم به این وضعیت نامناسب جسمی که همگان در این مدت شاهد آن بوده‌اند ناچارا به دلیل این برخوردها و ضرب و شتم و انتقال همسرم گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی از روز شنبه ۷ بهمن در اعتصاب غذا می‌باشم.
به این دلیل اعلام می‌دارم در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای برای اینجانب یا خانم گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی مسئولیت مستقیم آن به عهده قوه قضائیه و اطلاعات سپاه و نیز آقایان جهانگیری رئیس‌کل سازمان زندان‌ها، مصطفی محبی مدیرکل سازمان زندان‌هایاستان تهران و نیز آقایان چهارمحالی رئیس زندان اوین و یوسف مردی رئیس حفاظت زندان اوین و عباس خانی رئیس بهداری زندان اوین می‌باشد که سه تن اخیر با پرونده‌سازیجدید و ضرب و شتم باعث انتقال گلرخ و آتنا گشته‌اند.
این انتقال بدون شک با هماهنگی سازمان زندان‌ها و مدیرکل زندان‌های استان تهران صورت گرفته است.
از تمامی نهادها و دادگاه‌های بین‌المللی علیه این افراد اعلام ‌جرم می‌کنم و از شما و تمامی وکلای حقوق بشری و نیز تمامی وجدان‌های بیدار درخواست دارم ضمن رسیدگی به این شکایت پیگیر وضعیت گلرخ و آتنا باشید.
با سپاس فراوان،
آرش صادقی
چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۹۶ – زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر)»
به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment