ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرگ کارگر ساوجی و جان باختن کارگر ۲۵ ساله حین کار با دستگاه تاورکرین

مرگ کارگر ساوجی و جان باختن کارگر ۲۵ ساله حین کار با دستگاه تاورکرین

مرگ کارگر ساوجی
ایران – کارگری

مرگ کارگر ساوجی و جان باختن کارگر ۲۵ ساله حین کار با دستگاه تاورکرین

مرگ کارگر ساوجی به علت گیر افتادن بین در اتوماتیک

کارگری در شهرک صنعتی کاوه، به علت گیر افتادن بین در اتوماتیک، جان خود را از دست داد. به گفته روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ دانشکده علوم پزشکی ساوه، روز سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ در ساعت ۱۰:۱۰  خبری مبنی بر ماندن  یک کارگر بین درِ اتوماتیک در حین تست آن در کارخانجات شهرصنعتی کاوه؛ به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ ساوه اطلاع‌ داده می‌شود.

حسین آزاد در رابطه با مرگ کارگر ساوجی افزود: در پی این حادثه نیروی امداد به محل اعزام و با توجه به شدت صدمات وارده؛ عملیات احیای قلبی و ریوی توسط تکنسین‌های اورژانس انجام گرفت و مصدوم به بیمارستان چمران اعزام شد که متاسفانه تلاش کادر درمان بیمارستان و اورژانس۱۱۵ نتیجه نداشت و فرد حادثه دیده جان خودش را از دست داد.

از قرار معلوم، کارگر حادثه دیده، که اول گمان می‌رفت جان باخته است بعد از خروج تکنسین‌های اورژانس از بیمارستان، با تلاش پرستاران و پزشکان بیمارستان ساوه مجددا به زندگی بازگشته ولی ساعاتی بعد از آن، به علت شدت آسیب وارده، متاسفانه جان باخت.

جان باختن یک کارگر ۲۵ ساله در حین کار با دستگاه تاورکرین

بر اساس گزارشات رسیده، روز سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷، در بلوار فردوس شرق، خیابان ابراهیم یک کارگر حین کار با دستگاه تاورکرین (جرثقیل‌ ساختمانی) در یک ساختمان در حال ساخت، به دلایل نامشخصی جان خود را از دست داد. این کارگر حدودا ۲۵سال سن داشت.

افسر آتش‌نشانی محمد فریادرس، در رابطه با جزئیات این حادثه گفته است: اپراتور حدود ۳۰‌ساله‌ای با دستگاه تاورکرین (جرثقیل‌ساختمانی) در محل ساختمان نیمه‌کاره‌ای در حال کار بود که طبق اظهارات یکی از همکاران وی، ناگهان موتور دستگاه از کار افتاد و دیگر از این کارگر جوان حرکتی دیده نشد.

فریادرس در ادامه افزود؛ نیرو‌های آتش‌نشانی با حضور در محل حادثه جریان اصلی برق بالابر را قطع کردند وسپس با به‌کارگیری تجهیزات مخصوص و با احتیاط کامل، این شخص را به وسیله بالابر آتش‌نشانی به سطح زمین انتقال دادند و سپس به پزشکی ‌قانونی منتقل کردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment