ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرگ و آسیب دیدن ۱۶ کارگر طی روزهای گذشته؛ سه‌شنبه ۱۲ دیماه

مرگ و آسیب دیدن ۱۶ کارگر طی روزهای گذشته؛ سه‌شنبه ۱۲ دیماه

مرگ کارگران
ایران ـ کارگری

مرگ و آسیب دیدن ۱۶ کارگر طی روزهای گذشته

رخداد حوادث به علت نبود ایمنی در محیط کار

بنا به خبری که در رسانه‌ها منتشر شده است، طی روزهای گذشته، در سایه نبود ایمنی محیط کار، ۱۰ کارگر کشته و ۶ کارگر نیز مصدوم شده‌اند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

گزارشی در تاریخ ۱۱دیماه ۹۶ می گوید که جسد دومین کارگری که در کانال آب سقوط کرده بود، پیدا شده است.
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: “در ادامه جستجوی فرد سقوط کرده داخل کانال، دقایقی قبل، آتش نشانان موفق شدند جسد دومین کارگر (مرد ۲۴ ساله) تبعه افغانستان را از محله کیانشهر شهرک جمهوری خارج کنند که با تایید اورژانس، فوتی اعلام شد”.

لازم به ذکر است که دو کارگر طی روزهای گذشته در کانال آب سقوط کرده بودند که جسد هر دو پس از گذشت چند روز پیدا شد.

مرگ دو کارگر براثر برق گرفتگی در شهر باسمنج

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۰دیماه ۹۶ گفت: “براثر برق گرفتگی مقابل یک کارگاه درب وپنجره سازی دو کارگر جان خود را از دست دادند”.

این حادثه بعد از ظهر آن روز رخ داده و با اعلام برق گرفتگی و کاهش هوشیاری دو نفر مقابل کارگاه درب وپنجره سازی به مرکز اورژانس ۱۱۵ بلافاصله کارشناسان مرکز به محل اعزام شدنده‌اند.
کارشناسان اعزامی مرگ مرد ۲۴ ساله با وجود اقدامات احیایی پیشرفته در محل تایید کرده‌اند. دیگر مصدوم حادثه مرد۳۰ ساله ای بوده که تحت اقدامات پیشرفته احیا قلبی ریوی به بیمارستان انتقال می‌یابد:؛ ولی با وجود تلاش های کادر درمانی بیمارستان به علت شدت حادثه جان خود را از دست می‌دهد.

شاهدان عینی دلیل این حادثه را تماس میلگرد به سیم های پست فشار قوی مقابل کارگاه اعلام کردند.

مرگ ۵ کارگر بر اثر سقوط مرگبار در حوضچه فاضلاب در اصفهان

مرگ کارگران

خبری در تاریخ ۱۰ دیماه ۹۶ اشاره دارد که در اصفهان ۵ کارگر بر اثر سقوط در حوضچه فاضلاب جان باختند.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان: “این حادثه در شرکت تولید مواد اولیه پلاستیکی از بازیافت رخ داد”.
او افزود: “پس از اطلاع رسانی، دو واحد امدادی اورژانس بیمارستانی و نیز نیروهای آتش نشانی شهرک صنعتی به محل اعزام شدند”.
وی گفت : “در بررسی‌ها مشخص شد پمپ دستگاه تخلیه چاه فاضلاب خراب شد و یکی از کارگران هنگام پایین رفتن برای رفع عیب پمپ، بر اثر تجمع گازهای سمی دچار گازگرفتگی و به داخل چاه سقوط کرد و جان باخت”.

گویا چهار کارگر دیگر هم به ترتیب بدون تخصص و تجهیزات کافی، وارد چاه شده و با سقوط به انتهای چاه جان خود را از دست دادند.
آتش‌نشانان در لحظه اولیه حضور در محل، اقدام به اکسیژن دهی به درون چاه کرده و همزمان گروهی از آتش نشانان با استفاده از تجهیزات ویژه حوادث و زدن دستگاه تنفسی وارد چاه شدند.
دراین عملیات آتش‌نشانان، جسد پنج کارگر را از داخل چاه به بیرون منتقل کردند و با معاینات عوامل اورژانس حاضر در محل مشخص شد که پنج کارگر در همان لحظه اولیه جان خود را ازدست داده‌اند.
شهرک صنعتی جی در کنار فرودگاه اصفهان دارای زیر ساخت‌هایی ازجمله تصفیه خانه است.

۲۴ ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی با ۶۰۰ نیروی عملیاتی و ۹۰ نیروی ستادی در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان فعالیت دارند.

مرگ کارگر پیمانکاری بافق حین تعمیرات دستگاه‌ها

مرگ کارگران

بنا به خبری دیگر در تاریخ ۹دیماه ۹۶ کارگران سنگ آهن بافق در حال تعویض زره‌های اجمیل بودند که در اثر پرتاب زره، یک کارگر جان باخت.
بر اساس این خبر، در شب قبل از آن یک کارگر خدماتی در شرکت سنگ آهن معدن بافق بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.
به گفته منابع خبری در بافق، این کارگر پیمانکاری در حال کمک به تعمیرات دستگاه‌ها بود که در حین تعویض زره‌های اجمیل (آسیاب خودشکن) در واحد کنستانتره، زره به سمت سر و بدن او پرتاب می‌شود.
این کارگر ۲۷ ساله به نام طاهری را که به شدت مصدوم شده بود، به بیمارستان منتقل می‌کنند که متاسفانه قبل از رسیدن به بیمارستان جان می‌سپارد.
این حادثه در کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی و در زمان تعمیرات سالیانه در ساعت ۲۳ شب رخ داده‌است.

 انفجار و آتش‌سوزی در طرح متانول کاوه کنگان و مصدومیت ۶ کارگر

در ۸دیماه نیز خبری مبنی بر انفجار و آتش‌سوزی در طرح متانول کاوه منجر به مصدومیت ۶ کارگر شده است. مصدومین به بیمارستان های شهرستان کنگان منتقل می شوند.

بنا به این خبر، انفجار و آتش‌سوزی در طرح متانول کاوه منجر به مصدومیت ۶ کارگر شده است. این انفجار دقایقی پیش رخ داده و مصدومین به بیمارستان های شهرستان کنگان منتقل شدند.
هم اکنون کمیته بحران استانداری تشکیل جلسه داده است. انفجار در لوله انتقال گاز متان رخ داده است.
طرح پتروشیمی کاوه با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون و ۳۱۰ هزار تن به عنوان بزرگترین مجتمع تولید متانول ایران و جهان بوده که پیش بینی می شود تولید آزمایشی در این طرح پتروشیمی تا پیش از پایان سال جاری آغاز شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment