مرگ دلخراش ۲ کودک کار بجنوردی در دستگاه میکسر و سقوط یک کارگر در انزلی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرگ دلخراش ۲ کودک کار بجنوردی در دستگاه میکسر و سقوط یک کارگر در انزلی

مرگ دلخراش ۲ کودک کار بجنوردی در دستگاه میکسر و سقوط یک کارگر در انزلی

مرگ کودک کار
ایران ـ کارگری

مرگ ۲ کودک کار بجنوردی در دستگاه میکسر و سقوط یک کارگر ساختمانی در انزلی

بر اساس خبر دریافتی، وقوع یک حادثه دلخراش کارگری در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی منجر به فوت ۲ کودک کار در یکی از حاشیه‌های شهرستان بجنورد شد.

این خبر می‌افزاید که بر اساس اعلام ماموران حاضر در صحنه این حادثه در یک کارگاه بلوک‌زنی اتفاق افتاده است.
آنطور که از خبرهای تکمیلی برمی‌آید، دو پسربچه ۷ و ۱۰ ساله که برای کمک به پدر در کارگاه بودند، متأسفانه در داخل دستگاه میکسر سقوط کرده و جان خود را از دست دادند.

متاسفانه فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد  از شهروندان خواست در هنگام استفاده از تجهیزات ساختمانی نکات ایمنی را رعایت و از نزدیک شدن کودکان به این دستگاه‌ها خودداری کنند که حوادث اینچنینی با افزایش ضریب ایمنی کار و کنترل مدیریت شده آن قابل پیشگیری است در صورتیکه علت ریشه‌ای و اصلی چنین حادثه‌ای بکارگیری کودکان در کارهای ساختمانی و یا هرگونه کاری است، جای کودکان نه در محیط‌های کار که در مدرسه و اماکنی که برای او باید فراهم شود است. حوادثی که هر روز در گوشه وکنار کشور خبرهای آن رسانه‌ای می‌شود و ما شاهد چنین اتفاق‌هایی ناگوار و دلخراش هستیم. اما چه بسا مواردی هم هست که به سکوت برگزار می‌شود و کسی از آنها مطلع نمی‌شود. لازم به ذکر است که محیط‌های کار در ایران به دلیل خلاء ایمنی حداکثری آن، خود هم در ایجاد حوادث کار و تشدید آن دخیل بوده و هم مستعد چنین رخدادهایی هستند.

از سوی دیگر با خبر شدیم که روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه، یک کارگر ساختمانی در پروژه مسکن مهر شهر انزلی، بر اثر سقوط از ارتفاع دچار حادثه شد و جان باخت.
بنا به اظهار یکی از بازرسان کارگری، حوالی ظهر روز سه‌شنبه (۱۵ اسفندماه) یک کارگر ساختمانی به نام «مصی علایی» حین انجام کار در یک واحد مسکونی مربوط به پروژه مسکن مهر ۹۶ یک واحد در انزلی و استان گیلان؛ بر اثر سقوط از طبقه هفتم دچارحادثه شد.
به گفته وی، این کارگرحین انجام کار روی داربست از ارتفاع طبقه هفتم ساختمان سقوط کرده و در دم جان سپرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment