مرگ حزن‌انگیز کارگر جوان بر اثر سقوط در چاهک آسانسور در تهران + عکس - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرگ حزن‌انگیز کارگر جوان بر اثر سقوط در چاهک آسانسور در تهران + عکس

مرگ حزن‌انگیز کارگر جوان بر اثر سقوط در چاهک آسانسور در تهران + عکس

مرگ کارگر جوان
ایران ـ کارگری

مرگ حزن‌انگیز کارگر جوان بر اثر سقوط در چاهک آسانسور در تهران

کارگر جوان بر اثر سقوط به داخل چاهک آسانسور، جان خودش را از دست داد.مرگ کارگر جوان

صبح روز دوشنبه ۲۰ آذر کارگران ساختمانی متوجه سقوط کارگر جوان به داخل چاهک آسانسور می شوند. بنا به گزارشی در یک ساختمان نیمه‌کاره شش طبقه که دارای سه طبقه منفی نیز بوده است، کارگران مشغول کار، متوجه سقوط یکی از کارگران مشغول کار در طبقه یکم به طبقه منفی سه ساختمان می‌شوند. ماموران آتش نشانی فرد مزبور که کارگری سی ساله بوده‌است را کاملاً بی‌هوش می‌یابند و او را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس می دهند اما در کمال تاسف، کارگر جوان بر اثر شدت جراحات در همان لحظات اولیه جان خود را از دست می‌دهد.

مرگ کارگران در اثر حوادث حین کار، به یکی از رخدادهای جاری و خبرساز گزارشات کارگری تبدیل شده است. علت اصلی اینگونه حوادث نیز چیزی جز عدم تامین الزامات اولیه ایمنی کار برای کارگران نیست. ایمن سازی محیط کار جزء لاینفک وظایف هر پیمانکار است؛ مسئولیت پیگیری حسن انجام این ضوابط نیز بر عهده ارگان‌های متناظر دولتی می‌باشد. اما این وظایف در کشور ما معمولا از حوزه تدوین آنها فراتر نمی‌رود. و در این قبیل موارد، دولت همواره با برجسته کردن مسئولیت پیمانکار و یا صاحب کار شانه از زیر بار مسئولیت، ، خالی می‌کند. اما واقعیت این است که این چیزی جز بازی کردن با جان یک انسان که اغلب تنها تامین کننده معیشت خانواده‌ای چند نفره می‌باشد، نیست.

گفتنی است که ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

این امر نشان از آن دارد که کارفرمایان و پیمانکاران در کارخانجات و کارگاهها و . . . تنها به فکر بالا بردن سرعت اتمام پروژه‌های خود هستند. درحالیکه هرماه ۵ الی ۶ کارگر جان خود را از دست می‌دهند برای کارفرمایان تجهیز و ایمن‌سازی کارگاه‌ و حفظ جان و سلامت کارگران هیچ اهمیتی ندارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment