ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرگ آرش رئیس‌محمدی کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در نبود درمان پزشکی

مرگ آرش رئیس‌محمدی کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در نبود درمان پزشکی

کارگر فولاد اهواز
ایران ـ کارگری

مرگ آرش رئیس‌محمدی کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در نبود درمان پزشکی

بر پایه خبر دریافتی، روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه ۹۶، آقای آرش رئیس‌محمدی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز ، پس از ۴ روز بستری شدن در یکی از بیمارستان‌های شهر اهواز درگذشت.

آرش رئیس‌محمدی که از روز جمعه ۱۲ اسفندماه ۹۶ در بیمارستان گلستان شهر اهواز بستری شده بود بدلیل نبود تخت آی سی یو در این بیمارستان و نداشتن امکان مالی بدلیل عدم پرداخت حقوقهای معوقه‌اش برای انتقال به بیمارستان خصوصی و درمانهای لازم پزشکی، پس از ۴ روز رنج و عذاب در میان ناباوری خانواده و همکارانش درگذشت.

هر چند آرش رئیس‌محمدی شب آخر حیات با کمک خانواده و بستگان به بیمارستان آپادانا منتقل شده بود اما سه روز بستری شدن در بیمارستانی که علیرغم دارا بودن پرسنل دلسوز از امکانات کافی و تخت آی سی یو برخوردار نبود، جان این کارگر رنجدیده را گرفت.
بنا به اظهار همکاران آرش رئیس‌محمدی، سی تی اسکن مغز و قلب او هیچ مشکلی نداشت و فشارهای روحی روانی ناشی از مسائل اقتصادی و استیصال و درماندگی برای گذران زندگی تنها عاملی بود که روز جمعه حال او را دگرگون کرد و آرش پس از مراجعه به بیمارستان به کما رفت.

آرش رئیس‌محمدی با ۴۳ سال سن و داشتن دو فرزند ۳ و ۶ ساله، بیش از ۱۰ سال سابقه کار در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز داشت.
آرش رئیس‌محمدی در حالی بدلیل نداشتن امکان مالی جان خود را از دست داد که سه ماه حقوق از کارفرمای گروه ملی صنعتی فولاد اهواز طلبکار بود و علیرغم ۱۴ روز اعتصاب کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی، نه تنها به خواست‌های بر حق آنان برای پرداخت دستمزدهای معوقه شان اقدامی صورت نگرفته، بلکه روز پنج‌شنبه گذشته در آخر شب ۹ نفر از این کارگران توسط اطلاعات نیروی انتظامی شهر اهواز بازداشت و به‌مدت ۶ روز زندانی شدند. موسوی کارفرمای این مجتمع بزرگ صنعتی در همان روزهای اول اعتصاب اعلام داشته بود من ریالی پول ندارم به شما بدهم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment