ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مرگ دلخراش ۱۳ کارتن خواب بر اثر سرما در تهران

مرگ دلخراش ۱۳ کارتن خواب بر اثر سرما در تهران

مرگ ۱۳ کارتن خواب بر اثر سرما در تهران
ایران – اجتماعی

مرگ دلخراش ۱۳ کارتن خواب بر اثر سرما در تهران

شنبه۱۴ بهمن‌ماه۹۶ یک مؤسسه حامی کارتن خواب ها به نام «مؤسسه طلوع بی‌نشان‌ها؛ حامی کارتن‌خواب‌ها» در مصاحبه با خبرنگار روزنامه حکومتی جهان صنعت ادعای نجفی شهردار رژیم آخوندی در تهران و مشاور وی صالحی امیری را که گفته بودند در زمستان تهران هیچ فوتی از کارتن خواب‌ها نداشتیم را رد کرده و تاکید نمود:« هفته گذشته ۱۳کارتن خواب یخ زده و از بین رفتند(فوت کردند).»

تعریف کارتن خوابی

کارتن خواب یک پدیده و یک مساله شهری بوده و به طور خاص در کلان شهرها محسوس است. این پدیده یک معضل اجتماعی است در حقیقت آنچه که تحت عنوان پدیده کارتن خوابی در جوامع پدید آمده است، تولید؛ معضل شایع تری با عنوان ولگردی یا همان بی خانمانی است.

مرگ دردناک ۱۳ کارتن خواب

بی خانمان به کسانی اطلاق می شود که به علت شرایط ویژه جسمی، روانی یا اجتماعی، جایگاه و مسکن ثابت، درآمد و شغل مناسب ندارند، حتی از حمایتهای اجتماعی و حمایت های خانواده نیز برخوردار نیستند. وضعیت کارتن خواب ها را می توان بسیار خطرناک تر یافت زیرا کارتن خواب ها علاوه بر اینکه شرایط قابل قبول اجتماعی – اقتصادی را ندارند، اغلب از مطرودان جامعه هم چون معتادان بوده که به بیماری های عفونی چون ایدز و هپاتیت نیز مبتلا هستند.

معمولاً کارتن خواب ها جرائم کوچک و بزرگی را مرتکب می شوند، البته برخی از آنها متکدی هستند و یا با کارهایی مثل پاک کردن شیشه اتومبیل ها، دستفروشی و… پولی در می آورند. اما در نهایت اینکه مبتلایان این پدیده به چه کاری مشغواند به خودی خود باعث تعدیل و تخفیف اثرات سوء این معضل نخواهد شد، زیرا نفس عمل کارتن خوابی دارای تاثیرات سوء بر امنیت روانی و اجتماعی جامعه است.

اما واقعیت انکار ناپذیر چیست ؟

همگان میدانند که پدیده کارتن خواب درحاکمیتی کاملا استثماری رخ میدهد حاکمیتی که با چپاول وغارت دارایی های یک ملت حقوق مردم را نادیده گرفته اند

مردمی که ازحق آموزش رایگان ؛ مسکن رایگان ؛ بهداشت رایگان ؛ امنیت شغلی و حمایت اجتماعی محرومند.

این را میدانیم که ایجاد کارتن خواب رابطه مستقیم با چپاول و غارتی دارد که حاکمیت جمهوری اسلامی درطی چهل سال حاکمیت خود بر این مردم زجردیده اعمال کرده‌است .

کما اینکه پدیده‌‌هایی مثل کولبران، کودکان کار، دستفروشی گسترده، حقوق‌های معوقه کارگران و . . . همه حاصل ۳۹ سال حاکمیت جمهوری اسلامی است. در هیچ کجای دنیا و در هیچ قانونی نیست که کارگران بخاطر حقوق دریافت نشده‌شان مجبور باشند هر روز تجمع و اعتصاب کنند و به جرم مطالبه دستمزد کارشان بازداشت و زندانی شوند این پدیده‌ها مختص جمهوری اسلامی است.

پدیده گسترده سپرده‌گذار مالباخته نیز از دستاوردهای خاص جمهوری اسلامی است

اگر بخواهیم بعد از ۳۹ سال حاکمیت جمهوری اسلامی ببینیم چه ویژگی‌هایی جمهوری اسلامی را با تمام نظام‌های موجود متمایز می‌کند می‌توانیم همین پدیده‌ها را اسم ببریم که فقط در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی یافت می‌شوند:

کولبران، کارتن خواب ها، غارت شدگان مؤسسات مالی، کارگرانی که بدون دستمزد کار می‌کنند، کودکان کار، دستفروشان، اعتیاد گسترده، بیکاری فراگیر و . . .

و اینک مردم در همه شهرها و در ابعاد کلان، برای رفع همه این بلایای خانمان برانداز که فقط در سایه رفع فتنه حکومت جمهوری اسلامی از سر کشور میسر است به فریاد کردن دادخواهی برخاسته اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment