ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مرضیه امیری در زندان قرچک ورامین و بلاتکلیفی وضعیت پریسا رفیعی

مرضیه امیری در زندان قرچک ورامین و بلاتکلیفی وضعیت پریسا رفیعی

مرضیه امیری و پریسا رفیعی
ایران – اجتماعی

مرضیه امیری در زندان قرچک ورامین و بلاتکلیفی وضعیت پریسا رفیعی

مرضیه امیری ، دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و روزنامه نگار روز ۱۷ اسفندماه در پی شرکت در مراسمی به مناسب روز جهانی زن همراه با دهها تن دیگر بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی شب گذشته به زندان قرچک ورامین منتقل شده است. از سوی دیگر بازداشت پریسا رفیعی، فعال صنفی و دانشجوی هنرهای زیبا دانشگاه تهران که در تاریخ ۶ اسفندماه سال جاری بازداشت شده بود با گذشت ۱۴ روز همچنان ادامه دارد.

بنا به گزارش دریافتی مرضیه امیری روزنامه نگار و دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران مورخ ۱۷ اسفندماه پس از تلاش برای شرکت در تجمعی به مناسبت روز جهانی زن همراه با تعداد پرشماری از فعالان مدنی بازداشت شد،.
بنابر آخرین گزارشات دریافتی این دانشجو پس از تکمیل مراحل بازجویی شب گذشته به بند عمومی زندان قرچک ورامین منتقل شد.
مرضیه امیری ، فعال دانشجویی پیش از این نیز در اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات دی‌ماه” بازداشت و به مدت سه روز تحت بازجویی قرار گرفته بود.

همزمان با بازداشت خانم مرضیه امیری ، گزارش می شود از وضعیت پریسا رفیعی دیگر دانشجوی بازداشت شده در تاریخ ۶ اسفندماه اطلاع دقیقی در دست نیست، وی کماکان در بازداشت به سر می‌برد.
تفهیم اتهام پریسا رفیعی در تاریخ ۱۳ اسفندماه به اتمام رسیده و برای وی قرار بازداشت موقت صادر شده است. پس از پیگیری‌های مدوام خانواده و وکیلش، وکالت‌نامه به امضای او رسیده است.
به گفته نزدیکان خانم رفیعی، وی از زمان بازداشت تا کنون همچنان در سلول انفرادی به سر می‌برد.

در چهارمین روز بازداشت این دانشجوی هنر، پدر او طی یادداشتی کوتاه نوشت:
از ارگان/نهاد بازداشت‌کننده‌ او بی‌اطلاعیم. به طور شفاهی و از این طرف و آن طرف شنیده‌ایم که اطلاعاتِ سپاه او را بازداشت کرده اما به طور رسمی با ما تماس گرفته نشده و بیان نشده کجا و برای چه اتهام یا اتهاماتی او را بازداشت کرده‌اند؟!
اجازه داده نشده وکیلش او را ببیند و وکالتنامه را به امضایش برساند؛ در جریان اتهام یا اتهاماتش قرار بگیرد و نکات لازم را یادداشت نموده و ارائه کند.

حق قانونی اوست که از اولین دقایق تحت نظر قرار گرفتن و یا بازداشت شدن درخواست وکیل کند. وکیل داشته باشد و با خانواده‌اش تماس بگیرد و بازداشتش را به اطلاع خانواده برساند؛ اما مظلومانه از این حقوق مسلم خود محروم شده و شده‌ایم. ما اعتراض شدید داریم به این روند و مانده‌ایم که شکایتمان را به کجا ببریم”.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment