ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مرخصی موقت اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان

مرخصی موقت اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان

اسماعیل عبدی
ایران – اجتماعی

مرخصی موقت اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان

اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان صبح روز یکشنبه ۱۷دیماه۹۶، با موافقت دادستانی به مرخصی آمد.

اسماعیل عبدی دبیر رسمی آموزش و پرورش اسلامشهر با مدرک کارشناسی ریاضی دارای ۲۱ سال سابقه تدریس است. او دیپلم فدراسیون جهانی شطرنج دارد و مربی شطرنج دانش‌آموزان رده‌های مختلف است. عبدی دبیر کانون صنفی معلمان ایران (تهران) است و از سال ۱۳۸۵ چند بار دستگیر شده‌است. همچنین در ششم تیرماه ۱۳۹۵ توسط قرارگاه ثارالله دستگیر شد. او پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد و پس از آن مشمول مرخصی واقع شد ولی صبح روز نوزدهم آبان۹۵ در زمان مرخصی و علیرغم گذراندن دوره درمان، توسط نیروهای قرارگاه ثارالله سپاه مجدداً و بدون اطلاع قبلی از مقابل منزل ربوده شد و به زندان اوین منتقل گردید. بازداشتی که با تایید حکم قضایی حبس وی در مراجع قضایی، مرتبط بوده است.

فعالیت‌های صنفی وی به قرار زیر بوده است:

  • از سال ۱۳۸۵ عضو فعال کانون صنفی معلمان ایران (تهران).
  • از سال ۱۳۸۹ تا زمان بازداشت، به عنوان دبیر سرویس معلمان، با نشریه «پیام سندیکا» به سردبیری میلاد درویش (آموزگار عشایری و عضو وقت کانون صنفی معلمان ایران) همکاری می‌کرد.
  • در ۱۳۹۲ تهران ۳ بار میزبان شورای هماهنگی کانون‌های صنفی معلمان بود در انتخابات دبیرکلی کانون که در آذر همان سال برگزار شد اسماعیل عبدی به عنوان دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران انتخاب شد. در همین سال در اعتراض به عمل‌کرد صندوق ذخیره فرهنگیان همراه با نمایندگان ۱۹ تشکل از شورای هماهنگی، جلسه‌ای با آقای غندالی ترتیب داد و مراتب اعتراض شدید فرهنگیان را نسبت به عملکرد صندوق اعلام کردند.
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ با حضور ۳۴ تشکل نمایندگان وزارتخانه در نشست شورا به سوالات معلمان پاسخ دادند که دراین گفتگو اسماعیل عبدی و فاضل نماینده معلمان بودند.
  • خرداد ۱۳۹۳ در نشست جهانی اتحادیه معلمان و کارکنان آموزش ترکیه اگی‌تیم-سن (EGITIM-SEN)  زیر نظر سازمان جهانی معلمان که در آنکارا برگزار شد، به نمایندگی از شورای هماهنگی شرکت کرد.
  • از سال ۱۳۹۳ از طریق هیئت بازگشایی برخی شعبات کانون راه‌اندازی شد و با تلاش‌های اسماعیل عبدی مراکزی مانند پاکدشت، رباط کریم و اسلام شهر و برخی شعبات مانند بروجرد، شاهرود و زرین‌دشت تأسیس شد.
  • ۲ تیر ۱۳۹۴ به عنوان نماینده شورای هماهنگی برای حضور در اجلاس جهانی معلمان (کنگره ۷ در کانادا) قصد خروج از کشور را داشت که در مرز ارمنستان پاسپورت او توقیف شد و از مسافرت و شرکت او در این اجلاس جلوگیری به عمل آمد. این اجلاس هر ۴ سال یکبار با حضور معلمان از سراسر دنیا برگزار می‌شود.
  • ۱۳۹۵ پس از ده سال ممنوعیت برگزاری مجمع مومی بار دیگر اسماعیل عبدی با بالاترین رای در انتخابات مجمع عمومی کانون تهران به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب و دبیر کانون شد.

وی در ده سال گذشته بارها بازداشت شده‌است. او که اکنون برای مرخصی آمده است، در حال گذراندن هشت سال حکم خود در بند هشت زندان اوین بوده است.

 

 

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment