ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرخصی اجباری برای ۴۰۰ کارگر داروگر برای سومین بار

مرخصی اجباری برای ۴۰۰ کارگر داروگر برای سومین بار

مرخصی اجباری
ایران – کارگری

مرخصی اجباری برای ۴۰۰ کارگر داروگر برای سومین بار

براساس گزارشات رسیده، برای بار سوم ۴۰۰ کارگر داروگر به مرخصی اجباری فرستاده شدند. این کارگران به مدت ۲ ماه حقوق معوقه دارند و از دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ تا کنون به بهانه های مختلف از سوی کارفرما به مرخصی اجباری فرستاده شدند و بیکار بوده اند.

کارگران زحمتکش داروگر که تعداد آنها حدود 400 نفر است و محل کار آنها در جاده قدیم کرج قرار دارد، می‌گویند که کارفرمای کارخانه داروگر از روز دوشنبه ۲۹ مرداد ماه تمامی کارگران شاغل را به تعطیلات تابستانی فرستاده و تا 5 مهر ۱۳۹۷ در سه نوبت آن را تمدید کرده است.

کارگران در ادامه گفتند، سال گذشته نیز فعالیت کارخانه داروگر در چندین نوبت متوقف شده بود و بابت این ایام کارفرما از مرخصی کارگران کسر کرده بوده است.

بنابه گفته کارگران، یک هفته بعد از 29 مرداد ماه، از سوی کارفرما پیامکی برای کارگران مبنی بر اینکه تعطیلات تا یک هفته دیگر ادامه دارد ارسال شد و روز شنبه ۱۷ شهریور ماه که کارگران به صورت حضوری به کارخانه مراجعه کردند، مشاهده کردند که سردر کارخانه بنری نصب شده و روی آن نوشته که به منظور تعمیرات و افزایش راندمان تولید این مجموعه تا 2هفته کاری دیگر تعطیل است.

از قرار معلوم 450 کارگر قراردادی و رسمی شاغل در دو کارخانه تولی پرس و بسته‌بندی البرز نیز که برای سومین بار به مرخصی اجباری فرستاده شدند، نیز زیر مجموعه شرکت داروگر هستند.

از سوی دیگر علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار در رابطه با موضوع مرخصی اجباری گفت: مرخصی اجباری کارگران غیرقانونی است و به طور خاص مرخصی اجباری کارگران داروگر که در حیطه استان تهران است بررسی شده و تخلف کارفرماست.

خدایی در ادامه گفت: کارفرما اجازه ندارد تحت هیچ عنوانی کارگران را به مرخصی اجباری بفرستد و اگر قرار باشد که چنین تصمیمی اتخاذ شود باید با هماهنگی اداره کار باشد.

او با اشاره به اینکه داروگر علت مرخصی اجباری را بازسازی تجهیزات اعلام کرده،گفت: حتی در این صورت نیز تخلف است چرا که باید موضوع به اداره کار ارجاع شود و اگر تغییر ساختارشان به تصویب شورای عالی کار برسد باید در دوره تعطیلات اجباری برای کارگران بیمه بیکاری در نظر گرفته شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment