ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مرخصی اجباری برای کارگران دو کارخانه تولی پرس و بسته بندی البرز برای دومین بار در سال جاری

مرخصی اجباری برای کارگران دو کارخانه تولی پرس و بسته بندی البرز برای دومین بار در سال جاری

morakhassi image

ایران – کارگران

از صبح روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه،کارفرمای تولی پرس و بسته بندی البرز با اعلام تعطیلی موقت دو کارخانه به مدت ۱۰ روز، ۵۸۰ کارگر را به مرخصی  اجباری ‌فرستاد.

یکی از کارگران با بیان اینکه کارگران این دو کارخانه که تحت مسئولیت کارفرمای واحد در محوطه‌ای واقع در شهر صنعتی البرز قزوین مشغول به کارند؛ نگران امنیت شغلی خود هستند، گفت: کارفرمای مشترک طبق اطلاع قبلی قصد دارد برای دومین بار در سال جاری با تعطیلی کارخانه تا ۲۰ خرداد ماه در این مدت از مزایای شغلی آنها کسر کند.

طبق اظهارات وی؛ پیش از این نیز کارگران این دو کارخانه از روز پنجم تا ۱۹ فروردین ماه به مرخصی اجباری فرستاده شده‌ بودند که در نهایت کارفرما ۹ روز از ایام مرخصی هر یک از کارگران کسر کرد.

وی با اشاره به بلاتکلیفی کارگران این دو واحد بعد از تعطیلی ۱۰روزه، گفت: کارگران از این موضوع رضایت ندارند چرا که در روزهایی که قرار است به مرخصی اجباری فرستانده شوند کارفرما برای کسر ۴ روز از  ایام مرخصی آنان به اجبار امضا گرفته است.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment