ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مدارس تخریبی تهدیدی برای جان دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان + مجموعه عکس

مدارس تخریبی تهدیدی برای جان دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان + مجموعه عکس

مدارس تخریبی سیستان و بلوچستان
ایران – اجتماعی

مدارس تخریبی تهدیدی برای جان دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان

جان دانش آموزان سیستان و بلوچستان هر لحظه به دلیل وجود مدارس غیر استاندارد که نیازمند تخریب و بازسازی هستند، در معرض خطر است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان عدم تخصیص اعتبارات را بزرگترین مشکل موجود در استان می داند. سیستان و بلوچستان بزرگترین استان کشور محسوب می شود.

استان سیستان و بلوچستان بزرگترین استان کشور محسوب می شود و با توجه به وسعت و پراکندگی بالای جمعیت می باشد.

محیط و فضای آموزشی برخی از نقاط این استان پهناور با کمبود و نبود کلاس درس مواجه است و اغلب کلاس های درس موجود نیازمند تخریب و بازسازی می باشد.

مدارس تخریبی گاها دچار حادثه شده و زمینه‌ساز مجروح و یا کشته شدن دانش آموزان و معلمان می شود که نمونه بارز آن را می توان کشته شدن معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی در ۱۵ فروردین سال گذشته در خاش دانست که برای نجات جان دانش آموز، جان خود را از دست داد.

نمونه اخیر هم در روستای توکر دهستان ابتر بخش مرکزی ایرانشهر بود که درب مدرسه کانکسی در مقابل پای نماینده این شهرستان به زمین افتاد که فیلم این جریان نیز بازنشر فراوانی در شبکه مجازی داشت.

در همسایگی روستای توکر نیز روستایی به نام ناصرآباد وجود دارد که حدود ۸سال قبل به دلیل افتادن درب مدرسه خشت و گلی بر روی دانش آموز، جان او را گرفت.

مدارس تخریبی سیستان و بلوچستان

کسی به فکر جان دانش آموزان مناطق محروم نیستند

دهیار روستای ناصرآباد عطاالله سیاخانی، از توابع دهستان ابتر بخش مرکزی ایرانشهر با اشاره به این مطلب که مسئولان به فکر مردم و دانش آموزان نیستند، گفت: ”بعد از کشته شدن دانش آموزی در فضای آموزشی خشت و گلی این روستا، تنها دو کانکس را جایگزین آن فضا کردند و قول ساخت یک فضای آموزشی استاندارد را به مردم دادند. “

او در ادامه اضافه می‌کند: ” پس از چند سال در سال ۹۴ کلنگ ساخت مدرسه ۴ کلاسه امام رضا این روستا به زمین زده شد اما پس از رساندن ساختمان تا سقف، عملیات متوقف شد و پروژه درحال خاک خوردن است. “

سیاخانی ادامه داد: ” ۷۰ دانش آموز دختر و پسر این روستا در کانکس هایی درحال درس خواندن هستند که در زمستان ها دارای هوایی بسیار سرد و در تابستانها دارای فضای بسیار گرم هستند. “

بزرگترین مشکل این منطقه عدم تخصیص اعتبارات است

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان  علیرضا راشکی، در این رابطه گفت: ” متاسفانه با عدم تخصیص اعتبارات در استان مواجه هستیم. امسال ابلاغ ۳۰ درصدی اعتبارات به دست ما رسید که تنها با آن توانستیم بخشی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنیم. “

مدارس تخریبی سیستان و بلوچستان مدارس تخریبی سیستان و بلوچستان مدارس تخریبی سیستان و بلوچستان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment