ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > مدارس بدون معلم در نفت خیز ترین منطقه ایران

مدارس بدون معلم در نفت خیز ترین منطقه ایران

مدارس

ایران – اقتصادی

مدارس بدون معلم در نفت خیز ترین منطقه ایران

دانش آموزان غیزانیه کیف به دوش و با شوق و شور غیر قابل وصف برای آموختن ، چشم به راه معلم هستند. بخش غیزانیه اهواز ۶۰۰ چاه فعال نفت دارد اما معلم ندارد و با گذشت چند روز از مهر ماه و آغاز فصل تحصیلی جدید (۹۷ – ۹۶)  بسیاری از  مدارس بخش غیزانیه اهواز همچنان تعطیل است و براساس گزارش شهروندان و مشاهدات میدانی برخی از مدارس این منطقه آماده پذیرش و حضور دانش آموزان نشده است.
بخش غیزانیه با ۸۰ روستا دارای جمعیتی بالغ بر ۳۸ هزار نفر بوده که تعداد دانش آموزان آن در سه مقطع تحصیلی تقریبأ بالغ بر  ۹ هزار نفر می‌شود.

اهالی، خود برای یافتن معلم برای مدارس چاره جویی کنند!!!

مدارس
یکی از اعضای شورای بخش غیزانیه، محمد باوی، اعلام کرده كه بخش غیزانیه مجموعا دارای ۶۰ واحد آموزشی در سه مقطع می باشد که متاسفانه ۴۰ درصد این مدارس بدون معلم و حتی کادر اداری باقی مانده است.
باوی افزود : مسئولین اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ اهواز در پاسخ به درخواست شورا می گویند ؛ با کمبود شدید نیروی آموزشی مواجه هستیم و خود اهالی برای این مدارس و فرزندان خود چاره جویی کنند . تاکنون با گذشت یکماه از زمان سازماندهی آموزگاران ، فقط ۲ سرباز معلم به این مدارس معرفی شده اند و مدیریت اداره مذکور اعلام کرده که اهالی از مناطق رامهرمز و رامشیر معلمان بازنشسته و حق التدریس را دعوت و جهت دریافت ابلاغ به ناحیه ۲ معرفی کنند !! که این مساله برخلاف وظایف آموزش و پرورش است .
مدیریت اداره آموزش و پرورش تامین معلمان و دبیران مناطقی چون زیتون کارمندی ، شهرک نفت ، نیوساید ، شهرک حفاری و کوی نفت كه غالبا مهاجر نشين است را در اولویت قرار داده و حقوق دانش آموزان مناطق حاشیه مانند غیزانیه ، زرگان ، زویه و بروال را نادیده انگاشته است.
حدود ۳ مدرسه از واحدهای آموزشی مورد وعده آقای استاندار که قرار بود تا پایان شهریور ۹۶ تحویل آموزش و پرورش گردد ، همچنان بدلیل عدم تامین اعتبار نیمه تمام مانده باقی مانده است  . از سویی تعداد قابل توجهی از مدارس بخش غیزانیه اهواز فاقد تجهیزات آموزشی و دستگاههای تهویه می باشند.
بر اساس این گزارشات وضعيت مدارس استان بسيار وخيم است.

مدارس
اداره آموزش و پروش به تمامی مدیران بخشنامه کرده که از جذب نیروهای آزاد خودداری کنند آنهم در شرایطی است که در اکثر مقاطع و خصوصا در مناطق پیرامون شهر و روستایی با کمبود نیرو مواجه هستیم .
همین امسال در لشکرآباد اهواز یک هنرستان کاردانش دایر کردند که نه کارگاههاش و تجهیزاتش آماده هستند نه نیروی انسانی کافی .

مدارس
همچنین تایم دوم هنرستان مولوی اهواز هم با کمبود تجهیزات کارگاهی مواجه است هم نیروی انسانی.
این گزارشی مختصر از وضعیت آموزشی در یکی از نواحی نفت خیز کشور بود. «ایران کارگر»‌ پیش از این گزارشاتی از وضعیت وخیم مدارس در استان سیستان و بلوچستان درج کرده است. بدین ترتیب مشاهده می‌شود که وضعیت مدارس در نقاط مختلف کشور بسیار خارج از استانداردهای معمول و فاقد حداقل امکانات آموزشی، تربیتی، استقراری و . . . می‌باشد. این درحالی است که بلحاظ منابع طبیعی و زیرزمینی در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان زندگی می‌کنیم. اما طی ۳۹ سال اخیر تمام منابع ثروت ایران در کشورهای منطقه مثل سوریه، عراق، لبنان، یمن و . . . برای نگاه داشتن دیکتاتورها در حاکمیت هزینه شده است.

واقعیت این است وضعیت آموزش و پرورش و مدارس در ایران جدای از وضعیت عموم اقشار زحمتکش ما که از حداقل های معیشتی محروم هستند نیست. تنها راه حل اتحاد برای تغییرات بنیادین در حاکمیت می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment