ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محکومیت ۲ سال حبس برای فعال مدنی «محمد مهدوی‌فر» به اتهام نشر اکاذیب

محکومیت ۲ سال حبس برای فعال مدنی «محمد مهدوی‌فر» به اتهام نشر اکاذیب

محمد مهدوی‌فر
ایران – اجتماعی

محکومیت ۲ سال حبس برای فعال مدنی «محمد مهدوی‌فر» به اتهام نشر اکاذیب

محمد مهدوی‌فر فعال مدنی اهل آران و بیدگل که در تاریخ ۲۴ دی‌ماه سال جاری در شهر مشهد بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت دو ساله خود به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده بود، توسط شعبه ۱۰۲ کیفری شهرستان، طی پرونده‌ای دیگر مجددا به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

شعبه ۱۰۲ کیفری شهرستان آران و بیدگل در پرونده‌ای جدا از محکومیت قبلی، آقای محمد مهدوی‌فر را به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرده است.
این فعال مدنی که پیش‌تر توسط دادگاه  انقلاب آران و بیدگل به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» مجموعا به سه سال حبس تعزیری و چهارسال تبعید به شهرستان سرباز محکوم شده بود توسط شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان اصفهان از اتهام توهین به «توهین به خمینی» تبرئه و با حذف مجازات تکمیلی از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به تحمل دو سال حبس محکوم شد، وی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی شهرستان مشهد بازداشت و جهت تحمل مدت محکویت خود به زندان مرکزی اصفهان منتقل شد.

لازم به یادآوری است محمد مهدوی‌فر در سال ۹۳ پس از سرودن یک مثنوی ۳۲ بیتی به نام “الفبا” و خواندن آن در انجمن‌های ادبی شهر کاشان، توسط شعبه ۲ بازپرسی آران و بیدگل (به نیابت از شعبه هم عرض بازپرسی در کاشان) مورد بازجویی قرار گرفت.

آقای محمد مهدوی‌فر از بابت پرونده مفتوحه در سال ۹۴ در شعبه ۱۰۵ کیفری ۲ دادگستری کاشان محاکمه و به اتهام «نشر اکاذیب» به یک‌سال‌ونیم حبس محکوم شد.
نهایتا، شعبه بیست‌وسوم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به ریاست حمیدرضا امانی حکم یک‌سال‌ونیم حبس وی را از طریق اصلاح اتهام از «نشر اکاذیب» به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ده ماه حبس تقلیل و با «رعایت بند ب از ماده ۳۳ قانون وصول» مجازات وی را به ۳۰ میلیون ریال جزای نقدی تبدیل کرد.

همانطور که اشاره شد محمد مهدوی‌فر کمی بعد در تاریخ دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۵، در منزل شخصی‌اش توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به سلولهای انفرادی زندان اصفهان، تحت مدیریت وزارت اطلاعات منتقل شده بود که پس از تحمل حدود ۴۵ روز بازداشت از زندان مرکزی اصفهان آزاد شد.

آخرین بازداشت این فعال مدنی مورخ ۶ خردادماه سال جاری صورت گرفت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment