ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محکومیت مریم و اکبر دلباری (دلواری) به ۲۷ماه حبس و خدمت‌اجباری در حوزه‌علمیه!

محکومیت مریم و اکبر دلباری (دلواری) به ۲۷ماه حبس و خدمت‌اجباری در حوزه‌علمیه!

حبس دو جوان
ایران ـ اجتماعی

محکومیت مریم و اکبر دلباری (دلواری) به ۲۷ ماه حبس و خدمت اجباری در حوزه علمیه!

بر پایه گزارش مندرج در خبرگزاری هرانا، شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر استان خوزستان ضمن رد تجدیدنظر خواهی دو شهروند آبادانی به نام های اکبر و مریم دلباری (دلواری) را که در شعبه اول دادگاه انقلاب آبادان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق “ارتباط با دراویش” مجموعا به ۲۷ماه حبس تعلیقی و تعزیری محکوم شده بودند را عینا تایید کرد.

۱۶ دادگاه تجدید نظر استان خوزستان حکم زندان دو شهروند آبادانی به نام های مریم و اکبر دلباری که نسبت خواهر و برادری دارند را تایید کرد.
طی این حکم اکبر دلباری به عنوان متهم ردیف اول به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری و مریم دلباری نیز به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری و دوسال تبعید به شهرستان بوشهر و خدمت اجباری در حوزه علمیه خواهران شهرستان بوشهر محکوم شده است.
این افراد پیش‌تر در دادگاه انقلاب شهرستان آبادان مجموعا به تحمل ۲۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم توسط دادگاه تجدید نظر استان خوزستان عینا تایید شد.

حکم متهم ردیف اول، اکبر به مدت ۳ سال به تعلیق درآمد با اینحال متهم ردیف دوم، مریم به دلیل سابقه پیشین نه تنها با حکمی سنگین تر روبرو شد، بلکه بعنوان مجازات تکمیلی به “خدمت در حوزه علمیه خواهران” نیز محکوم شد.
از جمله اتهاماتی که این دو خواهر و برادر در دادگاه محکوم شدند “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق ارتباط با دراویش” عنوان شده است.

مریم دلباری متولد سال ۱۳۵۸ از فعالان ادبی و فرهنگی شهرستان آبادان است. او از هنرمندان موفق عرصه ادبیات داستانی جنوب کشور میباشد. مریم دلباری فارغ التحصیل کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد آبادان است. مسولیت انجمن داستان آبادان از دیگر فعالیتهای این هنرمند میباشد. از این هنرمند آبادانی داستانهایی در نشریه ادبی میرزا و همچنین نشریات ادبی خوزستان به چاپ رسیده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment