محکومیت حکم شلاق و زندان برای محمد حبیبی از سوی سندیکای کارگران شرکت‌ واحد‌ اتوبوسرانی‌ - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محکومیت حکم شلاق و زندان برای محمد حبیبی از سوی سندیکای کارگران شرکت‌ واحد‌ اتوبوسرانی‌

محکومیت حکم شلاق و زندان برای محمد حبیبی از سوی سندیکای کارگران شرکت‌ واحد‌ اتوبوسرانی‌

محکومیت حکم شلاق و زندان
ایران – اجتماعی

محکومیت حکم شلاق و زندان برای معلم عدالت‌خواه، محمد حبیبی از سوی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران طی بیانیه‌ای در محکومیت حکم شلاق و زندان ده‌ونیم ساله برای معلم زندانی، محمد حبیبی، می‌نویسد: « باید رویه جاری در کشور که عدالت‌طلبان اعم از معلمان، کارگران و فعالان عدالت‌خواه و سایر بخش‌ها زندانی می‌شوند، و اختلاس‌گران و دزدان که بوجود‌آورندگان وضع موجود هستند، و حاشیه امنیت دارند، تغییر یابد..» ذیلا توجه شما را به متن این بیانیه در محکومیت حکم شلاق و زندان برای معلم زندانی، آقای محمد حبیبی جلب می‌کنیم:

متن بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، صدور حکم بدوی ده سال و نیم زندان و هفتاد و چهار ضربه شلاق برای معلم عدالت طلب، محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران را محکوم می‌کند و قویا خواهان لغو این حکم کلیشه‌ای و آزادی فوری بی‌قیدوشرط وی از زندان می‌باشد.

ما انزجار خود را ازحکم بی‌شرمانه شلاق بر پیکر کارگران که اینبار نیز جامعه مزد‌بگیر معلمان را هدف قرار داده، اعلام می‌کنیم. همچنین باید رویه جاری در کشور که عدالت‌طلبان اعم از معلمان، کارگران و فعالان عدالت‌خواه و سایر بخش‌ها زندانی می‌شوند، و اختلاس‌گران و دزدان که بوجود آورندگان وضع موجود هستند، و حاشیه امنیت دارند، تغییر یابد.

فعالیت‌های حبیبی در دفاع از حقوق صنفی معلمان منجر به بازداشت وی همراه با خشنونت فراوان در روز دوازده اسفند ۹۶ شد و در حالی که پس از حدود یک ماه با وثیقه موقتا آزاد شده بود، مجددا این بار در تجمع معلمان شاغل و بازنشسته در مقابل سازمان برنامه و بودجه با خشنونت بازداشت شد. به دلیل مخالفت قاضی پرونده، صدور قرار وثیقه برای او لغو شد و ۹۳ روز است که وی در زندان تهران بزرگ در بدترین شرایط محبوس است. طبق اطلاعیه کانون صنفی معلمان تهران، با وجود تایید بیماری ایشان توسط پزشکی قانونی، اما وی را به بیمارستان اعزام نکردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه احکام کلیشه‌ای و بی‌پایه‌واساس شلاق و زندان برای معلمان، کارگران و فعالان صنفی را محکوم می‌کند و خواهان لغو کلیه احکام صادره و همچنین توقف تعقیب پلیسی، امنیتی و قضایی از آنان می‌باشد.

«سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه»

بیشتر بخوانید: محکومیت صدور احکام قضایی علیه محمد حبیبی از سوی کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment