ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > محکومیت قاطع احضار کارگران شریف شرکت نیشکر هفت‌تپه به دادگاه

محکومیت قاطع احضار کارگران شریف شرکت نیشکر هفت‌تپه به دادگاه

هفت‌تپه
ایران – کارگری

محکومیت قاطع احضار کارگران شریف شرکت نیشکر هفت‌تپه به دادگاه

براساس گزارشات رسیده، در پی اعتصاب صبح امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، پلیس امنیت شوش  ساعت ۱۱ قبل از ظهر طی تماسی با ۴ نفر از کارگران این مجتمع کشت و صنعت آنان را به محل این نهاد فرا‌خواند و احضاریه‌ای از شعبه ۳ دادیاری دادگستری شوش را در برابر آنها گذاشت.

براساس این احضاریه آقایان اسماعیل بخشی، قربان علیپور، کرامت پام و رحیم بسحاق از اعضای سندیکا و فعالین کارگری شرکت نیشکر هفت‌تپه می باید راس ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ خود را به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش معرفی کنند.

این ۴ کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه در حالی احضار شده‌اند که آنها به همراه ۵ هزار نفر از همکارانشان از ماهها پیش به عدم پرداخت دستمزدهای خود و مصائب بیشماری که توسط کارفرمای شرکت نیشکر هفت‌تپه به آنان تحمیل شده است معترضند و بارها دست به اعتصاب زده اند. اما علیرغم تعهداتی که فرمانداری، اداره کار و کارفرمای این مجتمع بزرگ کشت و صنعت برای بروزسانی دستمزدها و تحقق دیگر خواستهای آنان داده‌اند این وعده‌ها عملی نشده اند.

این در شرایطی است که کمتر از سه هفته به پایان سال باقی مانده است و همچنان هزاران کارگر بدلیل عدم دریافت دستمزدهایشان در شرایط به غایت مشقت باری قرار دارند و سر دوانده می‌شوند.
از سوی دیگر این کارگران در حالی به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار شده اند که در اقدام مشابهی ۹ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با دستور دادستانی این شهر در بازداشت بسر میبرند.

دستگیری ۹ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و احضار ۴ کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه به دادگاه و تلاش کارفرمایان و حکومتگران برای واداشتن کارگران بکار با شکم گرسنه از طریق داغ و درفش، تلاشی برای تحمیل سازماندهی یک بردگی آشکار و یادآور دوران ننگین برده‌داری در تاریخ بشر است.

«ایران کارگر» احضار کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به دادگاه و بازداشت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را قویأ محکوم کرده و از مردم خوزستان و شهرهای اهواز و شوش و کارگران همه کارخانه ها و مراکز تولیدی و صنعتی در این استان میخواهد همراه با کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و شرکت نیشکر هفت‌تپه، دست به اعتراضات گسترده علیه این اقدامات ظالمانه بزنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment