ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > محمود صالحی: برای آزادی باید جنگید

محمود صالحی: برای آزادی باید جنگید

محمود صالحی
ایران – کارگری

 محمود صالحی: برای آزادی باید جنگید

روز شنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ آقای محمود صالحی فعال کارگری به دنبال انجام دیالیز کلیه و در حالیکه وضعیت جسمانی مناسبی نداشت در مقابل بیمارستان در شهر سقز در عملی غیرانسانی توسط مامورین امنیتی لباس شخصی بازداشت و پس از انتقال به دادگاه اجرای احکام و ابلاغ یکسال حکم، به زندان مرکزی شهر سقز منتقل شد. بازداشت این فعال برجسته کارگری بلافاصله اعتراضات گسترده ای را در فضای مجازی و در صفوف فعالین و طرفداران جنبش کارگری دامن زد و موج محکومیت نسبت به اقدام شنیع و بازداشت غیرانسانی آقای محمود صالحی، جنبش کارگری داخل ایران و فعالین حقوق بشر و سندیکاهای کارگری در خارج کشور را فرا گرفت. در همان روز اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز با صدور اطلاعیه‌ای این بازداشت خودسرانه را محکوم کرد. بدنبال اعتراضات گسترده مردمی در داخل و خارج کشور و وخامت حال آقای صالحی سرانجام در بعدازظهر روز پنجشنبه ۲ آذرماه ۱۳۹۶ کمیته دفاع از محمود صالحی ، فعال کارگری زندانی، خبر داد که او از زندان سقز آزاد شده است.

روز سه‌شنبه ۷ آذرماه آقای محمود صالحی طی نامه‌ای از همه کسانی که طی مدت بازداشت ناعادلانه، برای آزادی ایشان فعالیت کرده بودند قدر دانی کرد. متن نامه وی بشرح زیر می‌باشد:

برای آزادی باید جنگید!
تشکل ها و فعالین جنبش کارگری !
سندیکاهای کارگری خارج از کشور!
نهادهای مدافع حقوق انسان !
فعالین رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و آزادیخواه!

رفقا و دوستان عزیزم!
در ۲۷روزی که در زندان بودم، از دور و نزدیک در جریان فعالیتهای شما عزیزان در اعتراض به زندانی کردن مجددم قرار می گرفتم. شاهد زحمات و تلاش بیدریغ یکایک شما برای انعکاس موقعیت دشوار جسمی و شرایط نامناسب من در زندان بودم. شاهد اقدامات صمیمانه شما در داخل و خارج از کشور برای جلب حمایت تشکلهای کارگری،سندیکاهای کارگری، احزاب و سازمانهای سیاسی، پارلمانها و نهادهای مدافع حقوق و آزادیهای دمکراتیک انسانها بودم. شاهد حضورتان در آکسیونها، متینگ و تظاهراتهای حمایتی و اقدام برای جلب توجه و حمایت دیگران از من و ما کارگران زندانی بودم. با مشاهده این همبستگی عظیم طبقاتی و با اطلاع از این تحرکات صمیمانه و بیدریغ آنچه را که هرگز به آن فکر نمی کردم شرایط دشوار جسمی خودم و موقعیت نامناسبی بود که در آن قرار گرفته بودم. بجای فکر کردن به وضعیت نامناسب جسمی ؛ به شما مبارزان و عزیزان فکر می کردم که چطور با تمام قد در تلاش هستید تا کارگران زندانی را آزاد کنید. بیاد می آورم که این اولین بار نیست که من شاهد چنین همبستگی های قابل ستایش شما، در دفاع از کارگران زندانی و فعالین جنبش کارگری هستم. تحرکات اخیر تنها گوشه ای از یک تاریخ در زمان حال است. این وحدت و تحرک طبقاتی البته که تاریخچه دیرینه ای به قدمت پیدایش طبقه کارگر و مبارزه این طبقه دارد و نشانه های امیدوار کننده ای در جامعه ما می باشد. بدون شک این حرکتهای امیدوار کننده در دفاع از کارگران زندانی؛ می تواند زمینه های وحدت طبقه کارگر در تشکلهای سراسری را فراهم بیاورد تا جائیکه خود طبقه کارگر تمام قد در دفاع از فعالینش به میدان بیاید. با وجود این کمبود، اما من بعنوان یکی از کارگران زندانی از تلاش و زحمات بیدریغ تک تک شما فعالین جنبش کارگری، تشکل های کارگری، کمیته های کارگری ، سندیکاهای کارگری ،انسانهای آزادیخواه، فعالین شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی در داخل و خارج که در این یک ماه من ، اعضای خانواده و کمیته دفاع از محمود صالحی را تنها نگذاشتید و از هیچ اقدامی برای آزادی من فروگذار نکردید صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و از کلیه کسانی که از راه دور و نزدیک به دیدن من آمدند و ابراز خوشحالی کردند سپاس گذارم. یکبار دیگر با همه شما و طبقه کارگر ایران پیمان می بندم که در دفاع از خواست و مطالبات کارگران لحظه ای از مبارزه دست برنخواهم داشت و برای رسیدن به دنیایی بی طبقه تا خون در رگ هایم جاریست مبارزه خواهیم کرد. این را نیک می دانم که هیچ نیروی سرکوبگری توان مقابله با نیروی متحد ما کارگران را ندارد.

پیش بسوی متحد کردن طبقه کارگر.
محمود صالحی
سه شنبه ۷ آذرماه ۱۳۹۶

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment