ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محمد حبیبی ؛ درخواست درمان فوری او از سوی شمار زیادی از فعالین مدنی

محمد حبیبی ؛ درخواست درمان فوری او از سوی شمار زیادی از فعالین مدنی

محمد حبیبی
ایران – اجتماعی

محمد حبیبی ؛ درخواست درمان فوری او از سوی شمار زیادی از فعالین مدنی

با امضای نامه‌ای، بیش از ۱۴۰۰ تن از فعالین مدنی و صنفی ضمن اعتراض به حکم صادره علیه محمد حبیبی ، فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، خواستار رسیدگی پزشکی و درمان فوری وی شدند.

در قسمتی از این نامه چنین آمده است « حکم صادره علیه این فعال صنفی درکنار احکام سایر فعالان سیاسی، صنفی و مدنی نشان از اراده ای است که می‌خواهد هر نوع صدای آزادی‌خواهی و عدالت طلبی را خاموش کند. »

توجه شما را به متن کامل نامه‌ای که به امضای فعالین مدنی، سیاسی، صنفی و معلمان سراسر کشور رسیده است و همچنان بر تعداد امضاء‌کنندگان آن افزوده می‌شود جلب می‌کنیم:

متن نامه :

مردم شریف ایران!
معلمان عزیز!
فعالان سیاسی- صنفی و مدنی!
وجدان‌های آگاه و بیدار جهان!

همان‌طور که می‌دانید محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران بخاطر دفاع از حقوق دانش آموزان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته، مورد کین صاحبان قدرت قرار گرفته و در زندان تهران بزرگ با تنی مریض اما روحیه‌ای قوی، بصورت غیرقانونی در حبس است و اخیرا دادگاه بدوی وی را مجموعا به ده و نیم سال زندان، محرومیت از فعالیت‌های مدنی و اجتماعی، ممنوع‌الخروجی و شلاق محکوم نموده است.

حکم صادره علیه این فعال صنفی درکنار احکام سایر فعالان سیاسی، صنفی و مدنی نشان از اراده ای است که می‌خواهد هر نوع صدای آزادی‌خواهی و عدالت طلبی را خاموش کند و می‌کوشد با مجازات قرون وسطایی شلاق و تبعید و حبس در زندان‌هایی که شباهت زیادی به اردوگاه‌های اسرای جنگی دارند ترس و وحشت را جایگزین مطالبه‌گری و حق‌طلبی فعالان مدنی نماید. این حکم یادآور احکام سنگین برای فعالان صنفی دانشجویی و شلاق بر تن رنجور و زحمتکش کارگران معدن آق‌تپه است احکامی که در سکوت و انفعال جامعه مدنی اجرای آنها دور از ذهن نیست.

این احکام در حالی برای معلمان، کارگران و دانشجویان و … صادر می‌شود که دزدان و اختلاسگران و فاسدان در حاشیه امنیت و با آسودگی هر روز بیش از گذشته به حریم مردم و زحمتکشان تعرض می کنند، حقوقشان را پایمال و سطح معیشت را به پایین‌ترین حد ممکن تنزل می دهند.

در چنین شرایطی وظیفه انسانی فرد به فرد ما ایجاب می‌کند، که به این احکام ظالمانه بصورت جمعی و متحد اعتراض نماییم تا بساط زندان، شلاق و زجرکُش کردن زندانیان بیمار برچیده شود. کمیته دفاع از محمد حبیبی خواهان درمان فوری محمد حبیبی است پیش از آنکه فاجعه انسانی رخ دهد و برای آزادی محمد حبیبی و سایر معلمان دربند همبسته‌تر از گذشته به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

ما از کلیه انسان‌های آزاده و حق‌طلب درخواست می‌کنیم در اولین گام برای نه گفتن به زندان و شلاق، با امضای فرم‌نگار به حکم زندان و شلاق محمد حبیبی و سایر فعالان صنفی و مدنی اعتراض نمایند. به امید آنکه مهر امسال دانش آموزانِ محمد حبیبی وی را در کلاس درس ببینند و نه در پشت میله‌های زندان.

لازم به یادآوری است که محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته ( ۱۳۹۶)، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و پس از گذشت ۴۴ روز در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه از بابت آن بازداشت آزاد شده بود.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment