ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ۱۴ ماه بلاتکلیفی «محمدرضا هاشمی نبی» بازداشت شده در هنگام ورود به ایران

۱۴ ماه بلاتکلیفی «محمدرضا هاشمی نبی» بازداشت شده در هنگام ورود به ایران

بازداشت محمدرضا هاشمی نبی
ایران – اجتماعی

۱۴ ماه بلاتکلیفی «محمدرضا هاشمی نبی» بازداشت شده در هنگام ورود به ایران

شهروند ایرانی محمدرضا هاشمی نبی مقیم بریتانیا، پس از بازگشت به ایران بازداشت شده و اکنون ۱۴ ماه است که در بند ۲-الف زندان اوین نگهداری می‌شود.

براساس گزارشات رسیده محمدرضا هاشمی نبی، شهروند ایرانی و مقیم بریتانیا، در روز ۳ دی ماه ۱۳۹۵ در فرودگاه تهران از سوی مأموران سپاه پاسداران بازداشت شده است.
محمدرضا هاشمی نبی پس از گذشت ۱۴ ماه به صورت بلاتکلیف در بند ۲-الف نگهداری می‌شود و قاضی ابوالقاسم صلواتی با مخالفت با وکیل انتخابی او از برگزاری دادگاه برای وی خودداری کرده است.
گفته می‌شود، یکی از اتهامات محمدرضا هاشمی نبی «اقدام علیه امنیت ملی از طرق همکاری با گروه یا جمعیت‌های خارج کشور» عنوان شده است.

مادر محمدرضا هاشمی نبی خانم آمنه حیدری می‌گوید: «فرزندم حدود ۱۳ سال پیش به همراه همسر و سه فرزندش به انگلیس رفت تا آنجا بچه‌هایش درس بخوانند و زندگی بهتری داشته باشند. محمدرضا روز سوم دی ماه سال گذشته برای دیدن پدرش به ایران آمد. پدرش دچار سرطان شده بود و محمدرضا می‌خواست تا او را قبل از فوت ببیند. ولی در همان فرودگاه بازداشتش کردند.»

خانم حیدری در ادامه گفت: «کمی بعد از بازداشت برایش قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر کردند که پدرش آن را تهیه کرد اما متاسفانه بازجویانش با آن موافقت نکرده و جلوی آزادی او را با قرار وثیقه گرفتند. دو ماه بعد در اسفند ماه پدر محمدرضا از سرطان فوت کرد.»
محمدرضا هاشمی نبی متولد سال ۴۷ و جانباز دوران جنگ عراق و ایران است.
این مادر طی نامه‌ای به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۹۶ با برشمردن موارد غیرقانونی خواستار آزادی فرزندش شده است.

بازداشت شهروندان ایرانی مقیم کشورهای خارجی که برای دیدن بستگانشان به ایران سفر می‌کنند اکنون به یک روش شناخته شده تبدیل شده است. برخی محافل آگاه می‌گویند این بازداشتها به منظور باجگیری از کشورهایی است که این شهروندان در آنجا اقامت دارند

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment