ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > استمداد پدر نابینای کودک مجرم، محمدرضا حدادی محکوم به اعدام برای نجات فرزندش

استمداد پدر نابینای کودک مجرم، محمدرضا حدادی محکوم به اعدام برای نجات فرزندش

اعدام کودکان
ایران – اجتماعی

استمداد پدر نابینای کودک مجرم، محمدرضا حدادی محکوم به اعدام برای نجات فرزندش

پدر محمد رضا حدادی برای نجات جان فرزندش از اجرای حکم اعدام به همه ارگانهای حقوق بشری و بین المللی در یک پیام صوتی فراخوان داد.
پدر محمد رضا حدادی در این پیام گفت: فرزند من بیگناه است و ۱۵ سال است که از کودکی به جرم قتل در زندان است و محکوم به اعدام . قاتل اصلی با دادن پول از زندان آزاد شد اما فرزند من بدلیل ناتوانی در دفاع از خود به جرم قتل محکوم به اعدام شد.

او گفت از من برای آزادی فرزندم یک میلیارد خواسته اند در حالی که بیمار و نابینا هستم. وی از همه آزادیخواهان و فعالان و نیز ارگانهای حقوق بشری بین المللی خواستار نجات جان هر چه سریعتر فرزندش شد.
وکیل محمدرضا حدادی می‌گوید: هر لحظه امکان اعدام این زندانی کودک مجرم وجود دارد.
محمدرضا حدادی که در ۱۵ سالگی مرتکب قتل غیرعمد شده و ۱۵ سال است که در زندان به سر می‌برد، در آستانه اعدام قرار دارد. وی هم اکنون در شرایط وخیم جسمی و روحی در زندان عادل آباد شیراز است و خانواده وی در خصوص وضعیت او بشدت نگران هستند.

محمدرضا حدادی که هم اکنون ۳۰ سال دارد، نیمی از عمرش را در زندان گذرانیده و بر اساس گفته وکیلش در آستانه اعدام است.
محمدرضا حدادی متولد ۲۷ اسفند ۱۳۶۶ است. او متهم به این است که در ۱۵ سالگی مرتکب سرقت و قتل شده است. او در تحقیقات اولیه و در دادگاهی که در ۸ آبان ۱۳۸۲ برگزار شد به قتل و سرقت اعتراف کرده بود، اما سپس در ۱۶ آبان همان سال در نامه‌ای به دادگاه نوشت که یکی از متهمان با وعده پرداخت پول از او خواسته که با توجه به صغر سن، ارتکاب قتل را بر عهده گیرد.

حدادی همچنین نوشته بود که فریب متهم دیگر را خورده و در ارتکاب جرم نقشی نداشته است.زمانی که محمدرضا دستگیر شد یک”کودک سالم“ بود. ولی پس از ۱۵ سال در انتظار اعدام بودن وی را دچار بیماریهای روحی و جسمی کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment