ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محـرومـیـت محمد حبیبی زندانی فـعـال صنفی معلمان از درمـان

محـرومـیـت محمد حبیبی زندانی فـعـال صنفی معلمان از درمـان

محمد حبیبی
ایران – اجتماعی

محرومیت محمد حبیبی زندانی فعال صنفی معلمان از درمان

محمد حبیبی ، فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران که در جریان تجمع معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران همراه با ضرب و شتم بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، پس از گذشت حدود دو ماه همچنان در این زندان نگهداری می‌شود. آقای حبیبی طی این مدت دچار تنگی نفس و تپش قلب شدید بوده و مشکوک به ابتلا به عفونت ریه شده اما همچنان از دریافت خدمات پزشکی لازم و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

آقای حبیبی که در تیپ ۴ زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود از وضعیت وخیم جسمی در رنج است. با این حال این معلم دربند کماکان از دریافت خدمات درمانی و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

یکی از اعضای خانواده وی در همین رابطه اظهار داشت: «آقای حبیبی دچار تنگی نفس و تپش قلب شدید بوده و مشکوک به ابتلا به عفونت ریه هستند. این بیماری تا حدی وخیم است که وی طی هفته گذشته دو بار دچار تنگی نفس شده و هر بار که به بهداری زندان مراجعه کرده تنها قرص تپش قلب به وی داده‌اند و همچنان از دریافت خدمات پزشکی لازم و اعزام به بیمارستان محروم مانده‌اند.

در زندان تهران بزرگ تنها هفته‌ای یک روز پزشک جهت ویزیت زندانیان در زندان حضور یافته و در آن روز نیز تنها ۵ تن از زندانیانی که وضعیت جسمانی وخیمی داشته باشند را ویزیت می‌کند. این در حالی است که تنها در تیپ ۴ این زندان ۵۰۰ زندانی نگهداری می‌شوند».

همین منبع در ادامه افزود: «آقای حبیبی یکشنبه هفته گذشته به پزشکی قانونی انتقال داده شد و اکنون منتظر جواب پزشکی قانونی جهت انتقال وی به بیمارستان هستند. خانواده محمد حبیبی نیز به شدت نگران وضعیت جسمانی او در زندان تهران بزرگ هستند».

حسین تاج وکیل محمد حبیبی روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه ، در تشرح آخرین وضعیت وی گفت: «روز شنبه به دنبال درد در ناحیه سینه و گلو، ایشان به پزشک قانونی شهر ری اعزام شد و ما منتظر نتیجه معاینات هستیم».

به گفته‌ی تاج، همان روز شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، اعتراض به بازداشت محمد حبیبی را مردود دانسته‌ است. نامه‌ای با امضای ۶۵۰۰ معلم و فعال مدنی مبنی بر درخواست آزادی محمد حبیبی در تاریخ ۴ تیرماه ۱۳۹۷ به مجلس تحویل داده شد.

یکی از نزدیکان آقای محمد حبیبی گفته «خانواده آقای حبیبی طی یک ماه اخیر چندین نامه به قوه قضاییه، رییس جمهور و برخی نماینده‌های مجلس نوشته و خواستار انتقال این معلم از زندان تهران بزرگ به زندان اوین شده‌اند، اما با گذشت بیش از یک ماه همچنان پاسخی دریافت نکرده‌اند و با توجه به لغو قرار وثیقه ایشان، آقای حبیبی پس از گذشت ۴۰ روز همچنان به صورت بلاتکلیف در بند قرنطینه ۲ زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود».

وی همچنین در ارتباط با  اتهامات آقای حبیبی گفته‌است:   اتهامات محمد حبیبی «تبلیغ علیه نظام به دلیل یادداشت‌هایشان در کانال کانون صنفی معلمان»، «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات صنفی» و «اجتماع و تبانی به دلیل عضویت در کانون صنفی معلمان« عنوان شده است.

یادآوری می‌شود روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، بسیاری از معلمان بازنشسته و شاغل در شهرهای مختلف ایران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. در تهران تعدادی از تجمع‌کنندگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

بیشتر بخوانید: تهران ؛ یورش نیروهای امنیتی به تجمع معلمان و دستگیری چند تن ۲۰اردیبهشت

بیانیه کانون صنفی معلمان تهران؛ محکومیت بازداشت معلمان و حمله ددمنشانه به آنان

بیانیه شورای‌ هماهنگی‌ تشکل‌های‌ صنفی فرهنگیان‌ ، پیرامون ادامه‌ بازداشت محمد حبیبی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment