ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محرومیت شهروند بهایی آزیتا رفیع‌زاده از حق مرخصی

محرومیت شهروند بهایی آزیتا رفیع‌زاده از حق مرخصی

آزیتا رفیع‌زاده
ایران ـ اجتماعی 

محرومیت شهروند بهایی آزیتا رفیع‌زاده از حق مرخصی

آزیتا رفیع‌زاده ، شهروند بهایی محبوس در اوین، از سوی مسئولان قضایی و امنیتی، از حق مرخصی محروم گردید.

بنا به خبر منتشره در یک گزارش خبری، مسئولان قضایی و امنیتی، صدور حق مرخصی برای این شهروند بهایی که سومین سال از دوران محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذراند را به ابراز پیشمانی از فعالیت های او مشروط کرده‌اند.

یاد‌آوری می‌شود که خانم آزیتا رفیع‌زاده و همسرش، پیمان کوشک‌باغی، به دلیل فعالیت برای بهبود وضعیت معیشت بهاییان در زندان های اوین و رجایی شهر، محبوس هستند. این زوج، کودک خردسالی دارند که در بیرون زندان، سایه حضور والدین را بر سر خود احساس نمی‌کند.

دستگاه امنیتی به منظور تعطیلی موسسه علمی بهاییان، در اواخر خردادماه سال ۱۳۹۰ با یک عمل هماهنگ‌شده به خانه تعدادی از  مدیران و تعدادی از اساتید این موسسه مراجعه کرد، در همان زمان منزل خانم رفیع‌زاده و همسرش پیمان‌کوشک‌باغی نیز مورد تهاجم و تفتیش قرار گرفت و کلیه کتاب‌های اعتقادی، مکتوبات دیگر و وسایل الکترونیکی، از جمله لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی‌اش، ضبط گردید. این زوج در روز بعد نیز به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در موسسه آموزشی ـ علمی بهاییان» برای بازجویی به دادسرای اوین فراخوانده شدند.

در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۴، دادگاه آزیتا رفیع‌زاده و همسرش، تشکیل گردید و از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام “عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیرقانونی” در موسسه آموزشی (BIHE) به ترتیب به تحمل ۴ و ۵ سال حبس تعزیزی محکوم شدند. این حکم در دادگاه تجدیدنظر در مهرماه سال ۱۳۹۴ نیز تأیید شد.

آزیتا رفیع‌زاده در آبان‌ماه سال 1394 پس از دریافت ابلاغیه اجرای حکم، خود را به دادسرای اوین معرفی کرد. او متولد اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۹، کارشناس ارشد رشته کامپیوتر و مدرس موسسه آموزشی عالی بهاییان می‌باشد. خانم رفیع‌زاده هم‌اکنون در بند زنان زندان اوین مدت حبس خود را می‌گذراند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment