ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > محرومیت‌های کارگران کنترل بلیت در ایستگاههای خطوط بی آر تی

محرومیت‌های کارگران کنترل بلیت در ایستگاههای خطوط بی آر تی

کارگران
اقتصادی ـ‌ اجتماعی

محرومیت های کارگران کنترل بلیت در ایستگاههای خطوط بی آر تی

سامانه اتوبوس تندرو تهران که با نام بی‌آرتی (مخفف عبارت انگلیسی bus rapid transit) هم شناخته می‌شود، نخستین سامانه اتوبوس از این دست در ایران است. اولین خط این سامانه که حد فاصل چهارراه تهرانپارس در شرق تهران تا میدان آزادی در غرب تهران را می‌پوشاند در مرداد ماه سال ۱۳۸۶ راه‌اندازی شد و سپس به تدریج این خطوط بی آر تی به نقاط دیگر پایتخت نیز تعمیم داده شد.

در حال حاضر ۱۰ خط بی آر تی شامل میدان آزادی – چهارراه تهرانپارس (خط یک)، میدان آزادی – پایانه خاوران (خط دو)، پایانه علم و صنعت – پایانه خاوران (خط سه)، پایانه خاوران – پایانه افشار (خط چهار)، پایانه علم و صنعت –پایانه بیهقی(خط پنج) – فاز یک، پایانه تجریش – میدان راه آهن (خط هفت – “فعلا” توسط بخش خصوصی تعاونی ندای به آوران اداره می شود)، پایانه خاوران – پایانه جنوب (خط هشت)، مترو جوانمرد قصاب – شهر کلاله (بلوار ارتش) (خط نه)، پایانه آزادی – دانشگاه علوم و تحقیقات ( میدان پونک) (خط ده) در سطح شهر تهران نسبت به جابه‌جایی شهروندان تهرانی اقدامات لازم را انجام می دهند.

اما وضعیت کارگران کنترل بلیت در ایستگاه‌های خطوط بی آر تی(سامانه اتوبوس های تندرو) شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه کارگران اتوبوس‌ رانیچگونه است؟

«مرخصی بدون حقوق»، «دستمزد ثابت روزانه بدون توجه به ماموریت در روزهای تعطیل» و «محرومیت از عیدی پایان سال» از پایه ای ترین محرومیت های آنهاست .
غالب این کارگران به اجبار تن به هر شرایطی می‌دهند و بسیاری از آنها از شرایط قانون کار بی اطلاع هستند واین نباید بهانه‌ای برای کارفرما و سوء استفاده علیه کارگران شود.
تمام این افراد که تحت عنوان «عامل کنترل بلیت» در ایستگاه‌های بی آر تی مشغول به کار هستند از بسیاری از قوانین حاکم بر قانون کار محروم هستند. وقتی صحبت از وضعیت شغلی آنها می‌کنیم، می‌گویند که تنها حمایت شرکت پیمانکار، پوشش بیمه‌ای توسط شرکت است.

مرخصی بدون حقوق است!

ساعت کاری این افراد در سه شیفت ۶ صبح تا ۱۴، ۱۴ تا ۲۲ و ۲۲ تا ۶ صبح تقسیم شده است؛ برای شاغلان یکی از دو شیفت‌ ۶ تا ۱۴ و ۱۴ تا ۲۲، روزانه ۴۰ هزار تومان دستمزد پرداخت می شود که با احتساب حضور ۳۰ روزه، ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دستمزد دریافت می کنند. این رقم برای شاغلان ۲۲ تا ۶ صبح روزانه ۵۰ هزار تومان و ماهیانه به شرط حضور ۳۰ روزه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

علاو بر این در حالیکه برای روزهای تعطیل باید مبلغی به عنوان اضافه کار به نیروی شاغل پرداخت شود اما برای این افراد مزد ثابت در نظر گرفته شده است.
نکته دیگر، محرومیت از پرداخت دستمزد در صورت استفاده از مرخصی است به این ترتیب که اگر نیرویی تقاضای مرخصی کند، در صورت موافقت با درخواست وی، در روزهای مرخصی به وی حقوق پرداخت نمی شود.

مسئول جذب و نظارت بر «ناظران بلیت» در یکی از پایانه‌های سامانه‌های بی.آر.تی می‌گوید: شرایط جذب در تمام خطوط بی.آر.تی یکسان است اما استخدام افراد در دو سامانه توسط ما انجام می شود.

وی گفت: دستمزد روزانه افراد در شرکت ما روزانه ۴۰ هزار تومان است که البته پایه حقوق قانون کار روزانه ۳۲ هزار و ۶۰۰ تومان است. افراد یک هفته پس از جذب تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
به گفته وی، «دستمزد ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و کار، کارِ پادگانی است».
او درباره اینکه آیا عیدی پایان سال هم پرداخت می شود می گوید: «نه به هیچ عنوان؛ حقوق وزارت کار الان روزی ۳۲ هزار و ۶۰۰ تومان است اما شرکت ما روزانه ۴۰ هزار تومان دستمزد پرداخت می کند. مازاد حقوق پایه دولتی تا ۴۰ هزار تومان به عنوان عیدی و سنوات به صورت روزانه در حال پرداخت است تا شرکت در پایان سال عیدی پرداخت نکند. »

همه این تخلفات در حالی صورت می گیرد که در صورت رد شدن مسافر بدون ثبت کار بلیت، ناظر کنترل بلیت مشمول جریمه سنگین مالی می شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment