محاکمه ۴ فعال سندیکایی نیشکر هفت‌تپه ؛ اتهام شرکت در اعتصاب - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > محاکمه ۴ فعال سندیکایی نیشکر هفت‌تپه ؛ اتهام شرکت در اعتصاب

محاکمه ۴ فعال سندیکایی نیشکر هفت‌تپه ؛ اتهام شرکت در اعتصاب

هفت‌تپه
ایران – کارگری

محاکمه ۴ فعال سندیکایی نیشکر هفت‌تپه ؛ اتهام شرکت در اعتصاب

سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه از محاکمه دو عضو هیئت مدیره و دو تن دیگر از فعالان سندیکایی این تشکل کارگری خبر داد.

سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه می‌گوید، رحیم بساک و قربان علیپور، اعضای هیئت مدیره این سندیکا و کرامت پام و اسماعیل بخشی، دو فعال این سندیکا، روز یکشنبه ۲۷ اسفند به اتهام «شرکت در اعتصابات» به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار و محاکمه شدند.
چند روز قبل این چهار فعال سندیکایی از سوی دادستانی شوش به دادگاه احضار شده بودند.

به گفته سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، آقایان بساک،‌ علیپور، پام و بخشی با گذاشتن فیش حقوقی تا جلسه بعدی دادگاه به طور موقت آزاد شده‌اند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه هرگونه احضار و پرونده سازی برای کارگران و دیگر فعالان صنفی را محکوم کرده و خواستار آزادی بی‌قید و شرط تمامی کارگران و فعالان صنفی است.

سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه همچنین با دفاع از فعالیت‌های صنفی این چهار فعال سندیکایی می نویسد:‌ «کارگران هفت‌تپه در آستانه سال نو، نه تنها عیدی سالانه را دریافت نکرده‌اند بلکه تاکنون دستمزد چند ماه را از کار فرما طلب دارند. متاسفانه به جای اینکه کارفرما موردحاکمه و مورد بازخواست قرار گیرد، کارگران مورد ستم، محاکمه می‌شوند».

یادآوری می‌شود که شرکت نیشکر هفت‌تپه در اسفند سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن پس به گفته کارگران این مجتمع، مشکلات اقتصادی آن، از جمله زمان پرداخت دستمزد و حق بیمه کارگران،‌ افزایش یافته است.

کارگران این شرکت از زمان خصوصی‌سازی این مجتمع بارها دست به اعتصاب و تجمع زده و خواستار پرداخت مطالبات خود شده‌اند.
گفتنی است که پرداخت نشدن مطالبات کارگران خودکشی و مرگ علی نقدی، یکی از کارگران فصلی شرکت نیشکر هفت‌تپه، را به همراه داشت.

علاوه بر این، ‌اعتراضات صنفی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، با ‌برخوردهای امنیتی و قضایی مواجه شده است. از جمله اتحادیه آزاد کارگران ایران روز ۱۵ بهمن خبر داد که ۳۴ کارگر بازداشت شده شرکت نیشکر هفت‌تپه آزاد شده‌اند.
این گروه از کارگران توسط ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی که در محوطه شرکت نیشکر هفت‌تپه مستقر شده بودند، بازداشت شده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment