ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محاکمه مجدد نازنین زاغری بدون حضور وکیل و تهدید وی توسط قاضی صلواتی

محاکمه مجدد نازنین زاغری بدون حضور وکیل و تهدید وی توسط قاضی صلواتی

نازنین زاغری
ایران – اجتماعی

محاکمه مجدد نازنین زاغری بدون حضور وکیل و  تهدید وی توسط قاضی صلواتی

نازنین زاغری ، شهروند ایرانی- بریتانیایی زندانی در ایران، روز شنبه ۱۳ آبان به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب منتقل شد.

به گزارش خبرگزاریها نازنین زاغری، شهروند ایرانی- بریتانیایی روز شنبه ۱۳ آبان ماه بدون حضور وکیل در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه و از سوی قاضی صلواتی تهدید شده است که امکان دارد مجازاتش دو برابر شود.

گفتنی است که طی این محاکمه اتهام‌های سابق وی در قالب پرونده ای جدید، به وی ابلاغ شد.

در پی حکم اولیه، همسر خانم زاغری، ریچارد رتکلیف،‌ در مهر سال جاری اعلام کرد که او به جرایم جدیدی متهم شده است که مجازات آنها می‌تواند ۱۶ سال حبس به محکومیت او بیفزاید.

در این میان، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، روز ۲۵ مهر اتهام‌های جدید خانم زاغری را به صورت جزئی بیان و او را «مسئول آموزش خبرنگاری آن‌لاین بی‌بی‌سی فارسی» معرفی کرد و گفت که وی «با هدف جذب و آموزش افرادی برای فعالیت تبلیغی علیه ایران» فعالیت می‌کرده ‌است.

به گفته این مقام قضایی، «چگونگی استفاده از ای‌میل مستعار، پس‌وردهای پیچیده و طولانی، ذخیره‌سازی پس‌وردها و استفاده از نرم‌افزارهای رمزنگاری مطالب و اطلاعات، از جمله مواردی است که در این آموزش‌ها لحاظ می‌شده ‌است».

نازنین زاغری که بهار سال ۲۰۱۶ برای دیدار خانواده‌اش، به ایران سفر کرده بود، هنگام خروج از کشور در فرودگاه تهران بازداشت و پس از ماه‌ها حبس بدون محاکمه، سرانجام در دادگاه به پنج سال زندان محکوم شد.

منابع مطلع یادآور می‌شوند بازداشت و محاکمه  شهروندان ایرانی دوتابعیتی یکی از ابزار فشار جمهوری اسلامی روی کشورهای اروپایی برای پیشبرد سیاستهای خود در منطقه و در غرب می‌باشد. به همین دلیل هرگاه که در کشورهای غربی تصمیمی علیه جمهوری اسلامی اتخاذ می‌گردد موجی از دستگیری شهروندان دوتابعیتی در ایران براه می‌افتد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment