ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > محاصره و یورش گسترده گارد ویژه به کارگران بخش کشاورزی نیشکر هفت‌تپه ۱۵بهمن‌ماه

محاصره و یورش گسترده گارد ویژه به کارگران بخش کشاورزی نیشکر هفت‌تپه ۱۵بهمن‌ماه

محاصره و یورش به نیشکر هفت‌تپه
ایران ـ کارگری

محاصره و یورش گسترده گارد ویژه به کارگران بخش کشاورزی نیشکر هفت‌تپه ۱۵بهمن‌ماه

بنابر گزارشهای ارسالی از سوی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ،  امروز یکشنبه ۱۵ بهمن در پنجمین روز اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، از ساعات اولیه صبح،  نیروهای گارد ویژه در سطح گسترده ای اقدام به محاصره کارخاته شرکت نیشکر هقت‌تپه کرده اند و کارگران بخش کشاورزی را که قصد ورود به کارخانه و پیوستن به همکاران اعتصابی خود را داشتند مورد حملات وحشیانه قرار داده و تا لحظه مخابره این خبر تعدد ۵ نفر از کارگران کشاورزی و ۲ نفر از کارگران یارد شهدای هفته را بازداشت کرده اند. از جمله کارگران بازداشت شده آقایان اسماعیل بخشی و کرامت پام نمایندگان کارگران می‌باشند.

بنا بر این گزارش،  یورش وحشیانه گارد ویژه و ونیروهای انتظامی به کارگران بخش کشاورزی در حالی از ساعت اولیه صبح امروز آغاز شده است که بعد از ظهر دیروز بخشدار شوش و رئیس جدید اداره کار ظریف خسرجی با حضور در محل کارخانه سعی در شکستن اعتصاب کارگران کردند اما با مقاومت آنان مواجه و پس از ساعتی مجبور به ترک شرکت شدند. همچنین سیامک افشار قائم مقام سابق مدیر عامل شرکت که بشدت مورد نفرت کارگران است و در آخرین توافقات کارگران با مقامات محلی از کار برکنار شده بود حوالی سات 6 بعد از ظهر  دیروز وارد شرکت شده است. امری که نشان می‌دهد همه توافقات به نمایشی از طرف مقامات شبیه می‌باشد و آنها در پشت صحنه به این توافقات پایبند نیستند.

بنا بر آخرین خبرهای رسیده به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران، موتورسواران گارد ویژه برای ایجاد رعب و وحشت در میان کارگران بخش کشاورزی با موتورهایشان در مزارع نیشکر جولان میدهند و با مشاهده کارگرانی که با موتور به سر کار می آیند آنان را مورد حمله قرار داده و در داخل مزارع تعقیب میکنند.

همچنین نیروهای گارد ویژه و انتظامی کلیه دربهای کارخانه را به کنترل خود در آورده اند و دور تا دور کارخانه در حال گشت زنی هستند تا تا کارگران بخش کشاورزی نتوانند به همکاران اعتصابی خود در داخل شرکت بپیوندند.

بخشعلی اسماعیلی
بخشعلی اسماعیلی

استفاده از نیروی سرکوب برای وادار کردن کارگران نیشکر هفت‌تپه به کار با شکم گرسنه یک جنایت بزرگ است که باید دولت روحانی، مسئولین شهر شوش، شخص اسد بیگی و دیگر مسئولین شرکت نیشکر هفت‌تپه  پاسخگوی آن باشند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران طی اطلاعیه‌ای یورش وحشیانه نیروهای گارد ویژه و انتظامی به کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت‌تپه را قویا محکوم میکند و اعلام میدارد توسل به چنین اقدامات سبعانه ای نه تنها خللی در عزم و اراده کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه و ما کارگران ایران در مبارزه برای دستیابی به حقوق انسانی مان ایجاد نخواهد کرد بلکه ما کارگران را بیش از پیش، پیشاپیش مردم آزاده ایران به صفوف قیامهای خیابانی خواهد کشاند.

«ایران کارگر» نیز به نوبه خود این حملات وحشیانه به کارگرانی که فقط بدنبال دریافت حقوق معوقه‌شان هستند را بشدت محکوم می‌کند و این سیاستهای ضد مردمی و ضد کارگری را که در راستای ایجاد رعب و وحشت هرچه بیشتر، از طرف عالیترین مقامات جمهوری اسلامی تصمیم گیری شده است پیشاپیش شکست خورده ارزیابی می‌کند.

قابل ذکر است که بدنبال تظاهرات سراسری دیماه که در اساس از اعتراض به وضعیت فاجعه‌بار معیشتی شروع شد، در بالاترین سطح تصمیم‌گیرنده نظام، تصویب شد تا با دستگیری‌های گسترده و بازداشت فعالین مدنی و اجتماعی، بازداشت فعالین کارگری و در هم شکستن اعتراضات کارگری که اساسأ برای مطالبه حقوق عقب‌مانده کارگران شکل می‌گیرد، جو رعب و وحشت را در جامعه دامن بزنند تا به خیال خود از اعتراضات گسترده مردمی جلوگیری کنند.

در راستای همین سیاست ایجاد رعب و وحشت و بازداشتها و دستگیری‌ها که در بالاترین سطح سیاسی کشور به تصویب رسیده است، قرار بر این است که جواب خواسته‌های به‌حق کارگران و کارمندان و پاسخ هر اعتراضی در هرجای کشور با وارد کردن نیروی انتظامی و یگانهای ویژه داده شود.

اقدامات دیروز و امروز در حمله و هجوم به کارگران زحمتکش و شریف نیشکر هفت‌تپه و بازداشت کارگران، همچنین حمله و هجوم وحشیانه نیروهای امنیتی در تهران به دراویش گنابادی بدون هیچ مقدمه ای، حاکی از تلاش مقامات نظام برای پیش‌بردن همین سیاست رعب و وحشت می‌باشد.

البته پیشاپیش روشن است که چنین سیاستی بدون هیچ تردیدی از قبل شکست خورده است و هرگونه شک و شبه ای را در ضرورت تغییر اساسی ساختار سیاسی کشور از میان برمی‌دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment