ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مجید اسدی: «لحظه به لحظه گویی چیزی از جسم آرش کنده و ذوب می‌شود»

مجید اسدی: «لحظه به لحظه گویی چیزی از جسم آرش کنده و ذوب می‌شود»

مجید اسدی: «لحظه به لحظه گویی چیزی از جسمش کنده و ذوب می‌شود»
ایران – اجتماعی

مجید اسدی: «لحظه به لحظه گویی چیزی از جسم آرش کنده و ذوب می‌شود»

فعال دانشجویی و زندانی سیاسی مجید اسدی ، محبوس در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر، در نامه خود از اعتصاب غذای آرش صادقی ابراز نگرانی کرده و ضمن اشاره به محرومیت همبندی‌اش از حق درمان گفته است: «پیش‌تر هر روز کیسه‌ای از دارو قوت غالب او بود، ولی حالا اعتصاب غذا را شروع کرده و نشان آن لبخندهای همیشه و بی‌هوا کم‌کم و زیر فوران درد دارد رنگ می‌بازد.»

متن نامه زندانی سیاسی مجید اسدی:

«سال‌ها پیش تصور این را نداشتیم که دانشگاه برایمان قرنطینه ورود به زندان خواهد شد و حالا ده سال از آن دوران می‌گذرد و دوستی ما بیش از هر کجا، پیمان‌هایش را در زندان تازه کرده است.

اکنون با آرامش در زیر سقف یک اتاق در زندان، صبح را تا شام مرور می‌کنیم و او لحظه‌ به‌ لحظه گویی چیزی از جسمش کنده و ذوب می‌شود.

پیش‌تر هر روز کیسه‌ای از دارو قوت غالب او بود، ولی حالا اعتصاب غذا را شروع کرده و نشان آنلبخندهای همیشه و بی‌هوا کم‌کم و زیر فوران درد دارد رنگ می‌بازد و نا گریزبخشی از داروها را برای کاستن عوارض دردناک آن کنار گذاشته است.

تعجب نمی‌کنم که برای رسیدگی به وضعیت‌اش، حتی حالی هم از او پرسیده نمی‌شود چه اینکه ماه‌ها پیش باید در بیمارستان بستری می‌شد اما او از یک ویزیت ساده در بیمارستان هم محروم است.

وقتی جدیت‌اش برای اعتصاب از تقاضای ما برای انصراف او از این تصمیم پیشی گرفت دیگر ما ماندیم و نگرانی‌های نفس‌گیر و جسمی که در برابر چشمان‌مان به مرور کم می‌شود.

برای او که هستی‌اش را در دامان مظلومیتی محض یافته، اعتصاب غذا آخرین کارزاری است که ناتوانی صدایش را نیرو می‌بخشد و همین مجابش می‌کند خواه بماند خواه در پرتاب آخرین تیر چله‌اش تمام شود.

مجید اسدی

زندان رجایی شهر کرج – یازدهم بهمن ۹۶»

یادآوری می‌شود که گلرخ ایرایی، همسر آرش صادقی، و آتنا دائمی چهارم بهمن‌ماه برای بازجویی به بند دوالف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری از پاسخگویی به بازجویی، همراه ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.

از روز شنبه ۱۴ بهمن گلرخ و آتنا نیز در اعتراض به انتقالشان به زندان ورچک ورامین که یک زندان عادی است دست به اعتصاب غذا زده اند و درخواستشان انتقال به زندان اوین می‌باشد.

زندانی سیاسی آرش صادقی، هم اکنون در زندان رجایی شهر در اعتراض انتقال همسرش در اعتصاب غذا به سر می برد و وضعیت جسمانی وی وخیم است.

زندانی سیاسی سهیل عربی نیز در اعتراض به انتقال گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به زندان ورچک ورامین دست به اعتصاب غذا زده است. بدنبال اعتصاب غذای سهیل، مقامات زندان او را نیز از زندان اوین به زندان عادی تهران منتقل کرده‌اند.

طبق قوانین جمهوری اسلامی و بر اساس اصل تفکیک جرائم انتقال زندانیان سیاسی به زندان عادی امری غیرقانونی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment