ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > مجموعه کلیپهای تظاهرات و درگیری در بانه ؛ سه‌شنبه ۱۴ شهریور

مجموعه کلیپهای تظاهرات و درگیری در بانه ؛ سه‌شنبه ۱۴ شهریور

ایران – تظاهرات بانه

مجموعه کلیپهای تظاهرات و درگیری‌ها در بانه ؛ سه‌شنبه ۱۴ شهریور

مشاهده کلیپ دوم                   مشاهده کلیپ سوم

مردم بانـه با گارد ضد شورش در خیابانهای این شهر درگیر شدند

روزسه‌شنبه۱۴شهریورماه۱۳۹۶ فیلم‌های ارسالی تازه نشان می‌دهد که مردم قهرمان بانـه در نقاط مختلف شهر با ماموران گادر ضد شورش که تلاش می‌کردند با شلیک تیر مستقیم و کشتن و زخمی کردن مردم و بستن خیابانها آنها را وادار به عقب نشینی کنند با پرتاب سنگ مقابله کرده و گارد ضد شورش را مجبور به عقب نشینی کردند. شهر بانه حالت جنگی به خود گرفته است.

از صبح روزسه‌شنبه۱۴شهریورماه۱۳۹۶ و در پاسخ به فراخوان برای اعتصاب عمومی در بانه در اعتراض به قتل ۲کولبر توسط ماموران جنایتکار انتظامی مردم بانه مغازه‌های خود را بسته و دست به اعتصاب عمومی زدند.

یادآوری می‌شود در پی قتل ناجوانمردانه دو کولبر کرد در شهر بانه، فعالان مدنی این شهر خواستار اعتصاب عمومی کسبه و بازاریان شده و سه شنبه ساعت ده صبح سه شنبه ۱۴ شهریور از میدان جهاد بانه به سمت فرمانداری حرکت خواهند کرد!

روز دوشنبه ۱۳ شهریور یکی از این کولبران جوان ۲۱ساله‌ای به نام حیدر فرجی اهل روستای شه‌شه است که متولد سال ۱۳۷۵است و کولبر دوم قادر بهرامی نام دارد که اهل روستای وه‌زمه‌له بوده است. وی ۴۱ساله و متاهل و دارای ۴فرزند می‌باشد.

این دو کولبر زحمتکش بدون همراه داشتن هیچگونه بار قاچاق، در حال حرکت به سوی مرز بودند که از ناحیه سر به آنها شلیک شده و در جا به قتل می‌رسند .

قتل این دو کولبر موجب بروز خشم و اعتراض مردم منطقه از این جنایت شده است، مردم پس از انتقال اجساد دو کولبر به بیمارستان، در برابر فرمانداری تجمع اعتراضی کرده و پس از شکستن درب به داخل ساختمان وارد شده و خواستار شناسایی و مجازات عاملان این جنایت شدند.

لینک خبر مربوط به قتل دو کولبر

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment