ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > مجروح شدن یک کولبر با شلیک مستقیم و کولبر دیگر در اثر سقوط از ارتفاع

مجروح شدن یک کولبر با شلیک مستقیم و کولبر دیگر در اثر سقوط از ارتفاع

مجروح شدن یک کولبر
ایران ـ کولبران

مجروح شدن یک کولبر با شلیک مستقیم و کولبر دیگر در اثر سقوط از ارتفاع

یک کولبر زحمتکش در مرز خوی براثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی مجروح گردید.
براساس گزارش رسیده ، چند روز قبل، گروهی از کولبران در مرز خوی در کمین نیروهای نظامی افتاده‌اند و درپی شلیک این نیروها، یک کولبر شریف و زحمتکش به نام “ابراهیم شاکری” از ناحیه پشت دچار مصدومیت شده است.

این کولبر کرد جهت معالجه پزشکی به مراکز درمانی ارومیه انتقال یافته است.

شلیک به کولبران زحمتکش و پی پناه همچنان از سوی نیروی انتظامی و مرزبانان ادامه دارد و حتی در آستانه سال نو متوقف نشده است. مردان نان‌آوری که بدلیل بیکاری توان تأمین زندگی خانوادگی را ندارند تلاش می‌کنند با کسب حداقل درآمد از کار سنگین و طاقت فرسای کولبری بتوانند در شب عید سفره‌شان کمی رنگین کنند و از خجالت همسر و فرزندان گرسنه در آیند اما در جمهوری اسلامی که همه ارزشها و کرامت انسانی رنگ باخته است نه فکری به حال این همه جوان بیکار در کشور می‌کنند و نه می‌گذارند تا این جوانان با تحمل سختی و مشقت زیاد حداقل درآمدی داشته باشند.

در حادثه‌ای دیگر روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه ۹۶، یک کولبر بی پناه و زحمتکش  به نام “رسول ملا وسو” ٤٠ ساله اهل روستای “ورده” از توابع بخش مرکزی سردشت درپی سقوط از ارتفاعات “کانی زرد” به شدت مجروح شد. این کولبر مصدوم برای مداوای پزشکی به مراکز درمانی سردشت منتقل و پزشکان وضعیت عمومی وی را وخیم اعلام کرده‌اند.

این کولبـر متاهل و دارای سه فرزند می‌باشد.

پیش از این نیز، روز شنبه دوازدهم اسفندماه، جسد بی‌جان یک کولبـر به نام “خضر عبدالهی” ٦٠ ساله اهل پیرانشهر توسط نیروهای مردمی پیدا شد.

این کولبـر نگون بخت درپی سرمای شدید در کوهستان “کانی خدا” جان باخته بود و جسد وی با کمک نیروهای مردمی در میان برف و کولاک پیدا شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment