ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > مجروح شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی

مجروح شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی

مجروح شدن کولبران بر اثر شلیک
ایران – کولبران

مجروح شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی

نیروهای انتظامی مرزی در مرز اشنویه گروهی از کولبران را مورد تیراندازی قرار داده‌اند که به دنبال این تیراندازی دو کولبر به شدت مجروح شدند.
بنابر گزارشات رسیده ، روز دوشنبه هفدهم دی‌ماه، دو کولبر بی‌دفاع اهل اشنویه به دنبال شلیک مستقیم نیروهای انتظامی در منطقه دشت بیل به شدت زخمی گردیدند.

منابع مطلع هویت این دو کولبر زحمتکش را “عبدالطیف شعبانی” و “شوان محمودی” اعلام کردند.
به دلیل شدت جراحات وارده این دو کولبر به مراکز درمانی تبریز منتقل شده و هم‌اکنون تحت معالجه پزشکی می‌باشند.
یادآوری می‌شود که در تاریخ ۱۰ دیماه ۱۳۹۶ نیز در مرز میان ارومیه و ترکیه نیروهای انتظامی، سه کولبر را هدف قرار داده بودند که در نتیجه آن دو کولبر به قتل رسیده و یک کولبر دیگر زخمی شده‌ بودند.
این سه کولبر زحمتکش و شریف در منطقه صومای برادوست از توابع ارومیه هدف شلیک مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفتند. در این حادثه دو کولبر بی دفاع به نام‌های “م.ق” ٢١ ساله و “ا.ق” ٢٠ ساله براثر شلیک گلوله به قتل رسیدند.
یک منبع آگاه در این رابطه گفت، یک کولبر دیگر در این حادثه زخمی شده است.
همین منبع افزود: این سه کولبر در حوالی روستای کوران درحالی دچار این حادثه شده‌اند که هیچگونه کالای قاچاقی را به‌همراه نداشته‌اند.
هیچ مقام و مسئول دولتی در ارومیه به این حادثه واکنشی نشان نداده و اظهارنظر نکرده‌اند.

کولبری شغلی مطلوب و به باب طبع خود کولبران هم نیست، بلکه آنها تنها از روی اجبار و نبود فرصت‌های شغلی دیگر به این شغل کاذب روی می‌آورند. آنها علاوه ‌بر تقبل مسئولیت باری که بر دوش می‌کشند باید کیلومترها راه را تا رسیدن به مقصد بپیمایند و خطر جانی این راه را که هر لحظه شاید نیروهای نظامی و انتظامی به کمین آنها نشسته باشند، را به جان بخرند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment