ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > مانع خروج ابزار تولید کارگران کارخانه ایران پوپلین رشت شوید

مانع خروج ابزار تولید کارگران کارخانه ایران پوپلین رشت شوید

کارگران
ایران – کارگری

مانع خروج ابزار تولید کارگران کارخانه ایران پوپلین رشت شوید

روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، کارفرما در حال فروش ۴۸ دستگاه بافندگی به یک تاجر پاکستانی است.

بنابه گفته کارگران این کارخانه، متاسفانه امروز خریدار که یک تاجر پاکستانی است در حال بازکردن ۴۸ دستگاه بافندگی در سالن‌های تولید است که از قرار معلوم وی قصد دارد بعد از انتقال این ماشین آلات به کشور خود زمینه تولید و اشتغال کارگران کشور خود را فراهم کند.

کارگران  این کارخانه می‌گویند، در مدت زمانی که در این کارخانه مشغول به کار هستیم، علیرغم چندین ماه مزد معوقه، زیان‌های مالی و روحی زیادی را هم متحمل شده‌ایم، سالهاست با تلاش شبانه‌روزی توانسته‌ایم با افزایش مشکلات اقتصادی کشور فعالیت تولیدی کارخانه را حفظ کنیم اما هر چند  سال یکبار کارفرما بخشی از ماشین آلات و سایر ابزار کار کارگران این واحد تولیدی را به بهانه مستهلک بودن به فروش می‌رساند به گونه‌ای اگر این وضعیت ادامه پیدا کند کارگران کاری برای انجام دادن نخواهند داشت.

کارگران در ادامه با اشاره به اینکه در شب گذشته تعدادی کامیون و تریلی وارد کارخانه شده‌اند و قصد بار زدن تعداد ۴۸ دستگاه ماشین آلات بافندگی کارخانه را دارند، در ادامه گفتند: این وضعیت درحالی تداوم دارد که تابستان سال گذشته نیز شاهد فروش یک دستگاه ژنراتور دیزلی کارخانه بودیم.

کارگران می‌گویند، این واحد دارای حدود ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات بافندگی است و تعداد ۲۹۵ کارگر همزمان با این دستگاه‌ها مشغول کارند و این نگرانی وجود دارد که در صورت جایگزین نشدن این دستگاه‌ها با دستگاهای جدید تعدادی از کارگران کار خود را از دست بدهند.

این کارگران خواستار رسیدگی به وضعیت اسفبار این کارخانه شدند و گفتند: در صورت ادامه روند فروش ابزار تولید به‌طور کل کارخانه از بین می‌رود.

کارخانجات ایران پوپلین (سهامی عام) در سال ۱۳۵۱ در زمینی به مساحت ۲۴۹۷۴۹ متر مربع در شمال ایران (محور جاده رشت به تهران) تاسیس شد. زیر بنای آن ۱۱۵۹۹۹ متر مربع است که شامل واحدهای ریسندگی، بافندگی، سفید گری، رنگرزی، دوزندگی و چاپ و تکمیل بازرسی و بسته بندی می باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment