قطعی برق پی‌در‌پی؛ اعتراض نانوایان شهرهای مختلف و اخلال در ترافیک + مجموعه فیلم و عکس - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > قطعی برق پی‌در‌پی؛ اعتراض نانوایان شهرهای مختلف و اخلال در ترافیک + مجموعه فیلم و عکس

قطعی برق پی‌در‌پی؛ اعتراض نانوایان شهرهای مختلف و اخلال در ترافیک + مجموعه فیلم و عکس

قطعی برق
ایران – اجتماعی

قطعی برق پی‌در‌پی؛ اعتراض نانوایان در شهرهای مختلف و اخلال در ترافیک + مجموعه فیلم و عکس

قطعی برق پی‌در‌پی در شهرهای مختلف کشور، مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

انتشار گزارشات و تصاویر از اعتراض نانوایان به خراب شدن خمیر نان و پهن کردن خمیر در ورودی ادارات و مؤسسات دولتی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی

افزایش مصرف در فصل گرما باعث قطعی برق مکرر در شهرهای مختلف شده است.

روز یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از کارگران نانوایی در شهر مریوان نوشت: «همین پنج‌شنبه گذشته از ساعت ۱۱:۳۰ برق نانوایی ما رفت؛ ما هشتاد کیلو خمیر داشتیم که مجبور شدیم همه‌ی آن را دور بریزیم. فقط روز جمعه، قطعی برق نداشتیم وگرنه روزهای کاری وسط هفته، گاه و بیگاه، با این مشکل مواجه می‌شویم. کمتر روزی‌ست که قطعی ناگهان برق نباشد و ما به مشکل برنخوریم.»

گزارش رسانه‌ها حاکی است چند روز پیش از آن یک نانوا در شهر خاش در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض، خمیرهایی که خراب شده بود را در مقابل اداره برق این منطقه خالی کرده است.تصاویر دیگری نیز در حسابهای توییتر، از اعتراض یک نانوا در شهرستان رویان استان مازندران منتشر شده است که در اعتراض خمیر نان را روی پله‌های ورودی اداره برق این شهرستان ریخته است.

قطعی برق

از طرف دیگر در روزهای اخیر شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از شهروندان تهرانی درخواست کرد «فقط با ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف (۱۲ ت

قطعی برق

ا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) و انتقال مصارف غیرضروری به دیگر ساعت‌ها، مجموعه صنعت برق را در تامین برق پایدار یاری رسانند.»

از استان فارس نیز خبرگزاری ایرنا گزارش داد که «قطعی برق به طور عملی در فرایند زندگی، تولید و صنعت استان فارس تاثیر منفی گذاشته است».

در استان کردستان عبدالله بلواسی، فعال صنف نانوایان مریوان، درباره «نبود برنامه مشخص و منظم زمان قطع برق» به رسانه‌ها گفت: «کارگر می‌رود سر کار، خمیر درست می‌کند و بعد ناگهان برق قطع می‌شود، هم کارگر از کارش می‌ماند و هم هدررفت آرد به وجود می‌آید؛ و در این میان، کارگران خمیرگیر و شاطری که حق‌الزحمه‌ای دستمزد می‌گیرند، بیشتر متضرر می‌شوند. از آن طرف، مردم هم ‌

سرگردان و معطل می‌مانند؛ در این گرمای تابستان به قصد نانوایی و خرید نان از منزل خارج می‌شوند ولی نانی در کار نیست.»

در همین حال صبح روز یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، شرکت توزیع برق تهران بزرگ اعلام کرده است که جدولی که از سوی این شرکت منتشر شده تا پایان قطعی‌های برنامه ریزی شده برق در تابستان، ثابت خواهد بود.

خبرگزاری تسنیم در این باره گزارش داد: «پس از عبور میزان مصرف برق از ظرفیت عملی تولید و ورود وضعیت شبکه به محدوده قرمز، تعداد بروز خاموشی‌های پراکنده در کشور زیاد شد و پیرو این مسئله، تصمیم گرفته شد تا خاموشی‌ها مدیریت شود و پیش از بروز خاموشی‌های چندساعته، مردم از زمان‌بندی قطعی‌های برق مطلع شوند.»

قطع برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و اخلال در ترافیک

روز یکشنبه ۲۴ تیرماه سرتیپ محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ، در گفت و گو با خبرگزاری دانشچویان ایران (ایسنا) تایید کرد که «اکثر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی با قطع برق شهری غیر فعال می‌شوند».

مهماندار افزود، درخواست پلیس این است که برق مجزایی برای این چراغ‌ها در نظر گرفته شود، یا برای آنها برق اضطراری فراهم شود و یا «این چراغ‌ها به انرژی خورشیدی متصل شوند.»

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت که پلیس مسئول قطع برق چراغهای راهنمایی و رانندگی نیست و زیرساخت‌های کنترل این چراغها در اختیار سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

قطع برق و خاموش شدن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در شهرهای مختلف باعث اختلال در رفت و آمد خودروها و افزایش ترافیک شده است.

همچنین بر اساس گزارش رسانه ها قطع برق در خانه شهروندان هم مشکلات مختلفی را دامن زده است. در زمان قطع برق در ساختمانهای چند طبقه علاوه بر قطع برق، آب هم قطع می‌شود چرا که پمپی که آب را به طبقات بالا پمپ می‌کند از کار می افتد و به این ترتیب کل زندگی شهروندان آپارتمان نشین مختل می شود. همچنین گزارشات متعددی از قطعی برق طولانی و خرابی مواد فریزری شدن شهروندان بدست رسیده است.

مساله کمبود برق و خاموشی‌های اخیر در وجهی دیگر؛ ناکارآمدی و بی لیاقتی دستگاه حاکم بر کشور را به نمایش گذاشت و حالا همگان می بینند که حاکمیت سراسر فساد و دزدی و چپاول؛ در کشوری با ثروت ایران از عهده حل ابتدایی ترین نیازهای مردم بر نمی‌آید.

قطعی برق
اداره برق پارس آباد مغان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment