ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > قربانیان بیکاری در سیستان و بلوچستان + مجموعه عکس

قربانیان بیکاری در سیستان و بلوچستان + مجموعه عکس

بیکاری فقر بلوچستان

ایران – فقر – گزارش خبری  تصویری از فقر و بیکاری در بلوچستان

قربانیان بیکاری در سیستان و بلوچستان

بیکاری فقر بلوچستان

عکاسی با سفر به استان سیستان و بلوچستان زندگی قربانیان کار فروش سوخت را به تصویر کشیده است دیدن این تصاویر از دردهای پنهان بزرگی در این منطقه خبر می دهد.

این تصاویر تنها گوشه کوچکی از عمق دردی است که صدها نفر از هموطنانمان در بلوچستان و ده ها خانواده کشیده اند.
استان سیستان و بلوچستان جزو بی کارترین استان های کشور است و بسیاری از جوانان برای امرار معاش به کار “سوخت کشی” روی آورده اند.
این هموطنان محروم و زحمتکش سوخت را از شهرستان ها یا استان سیستان و بلوچستان بار زده و آن را در مرز پاکستان و افغانستان به فروش می رسانند و از این طریق امرار معاش میکنند.

سوخت‌بری که یکی از وسایل ارتزاق مردم سیستان و بلوچستان است، همواره با خطرات بالا همراه بوده است. خودروهای حامل سوخت که فاقد استانداردهای ایمنی هستند و  بسیار خطرزا هستند در کوچکترین برخورد یا تصادمی منفجر شده و جان سوخت بر و دیگران را به خطر می‌اندازند.

پیش از این، محمدنعیم امینی‌فرد، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس به خبرنگاران گفته بود: بیکاری در سطح استان باعث شده سوخت‌بری همه‌گیر شود. سوخت‌بران در دسته‌های سی تا چهل نفری با ماشین‌هایی که پر از بنزین است در داخل شهر و جاده‌ها تردد می‌کنند که باعث بروز حادثه‌ و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم می‌شود.او ادامه داد: به دلیل نوع رانندگی خطرناک سوخت‌بران با ماشین‌هایی که عمدتا موتورهای آنها تقویت شده است حوادثی به وجود می‌آید که به سوخت‌بران و شهروندان آسیب‌های جدی مانند نقص عضو و یا مرگ می‌رساند.

بیکاری فقر بلوچستان

دولت کار سوخت‌بری را قاچاق می خواند و برای متوقف کردن این خودروها بدون داشتن قانون مشخصی آتش می گشاید که در نتیجه آن بسیاری کشته یا زخمی می شوند.

استان سیستان و بلوچستان بالا‌ترین رقم بیکاری کشور را دارد، استانی مرزی که حدود ۳۷۱ کیلومتر مرز خاکی با پاکستان، بیش از ۱۰۰ کیلومتر مرز با افغانستان و همچنین مرز دریایی با کشور عمان دارد.

بیکاری فقر بلوچستان بیکاری فقر بلوچستان بیکاری فقر بلوچستان

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment