ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > قتل ۱ کاسبکار و جراحت ۲ تن دیگر در همدان و سردشت

قتل ۱ کاسبکار و جراحت ۲ تن دیگر در همدان و سردشت

قتل کاسبکاران
ایران – کولبران

قتل ۱ کاسبکار و جراحت ۲ تن دیگر در همدان و سردشت 

بنابر گزارشات رسیده، روز دوشنبه هفدهم دی‌ماه، نیروهای انتظامی در همدان خودروی دو کاسبکار اهل سقز را با شلیک مستقیم مورد هدف قرار دادند، که در نتیجه تیراندازی نیروهای انتظامی، یک کاسبکار به نام “سیروان پسندی” ٣٤ ساله به قتل رسید و یک کاسبکار دیگر به نام “رزگار” به شدت زخمی گردیده است.
منابع آگاه در این رابطه گفتند: نیروهای انتظامی بدون اخطار قبلی این دو کاسبکار را مورد تیراندازی قرار داده‌اند.

سیروان پسندی

براساس گزارش این منبع آگاه، سیروان پسندی به دلیل اصابت گلوله به ناحیه سر بلافاصله جان باخته و رزگار به دلیل اصابت چند گلوله هم ‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان بستری می‌باشد.

مجید محمدیان
شامگاه یکشنبه هفدهم دی‌ماه نیز نیروهای انتظامی مستقر در پاسگاه بیتوش، شماری از کولبران سردشتی را هدف قرار داده بودند که یک کولبر دیگر به نام “مجید محمدیان” بر اثر این تیراندازی به شدت مجروح شده است.
این کاسبکار نیز جهت معالجه پزشکی به سردشت منتقل شده و در حال حاضر در بیمارستان این شهر بستری می‌باشد.

در طی سال‌های گذشته، نیروهای نظامی و انتظامی در جاده‌های مواصلاتی کُردستان ایران سرنشین خودروها را به بهانه‌ی حمل کالای قاچاق مورد تعرض و تیراندازی قرار می‌دهند که در مواردمتعددی منجب به قتل می شود که در این میان هیچ نهاد حقوقی و رسمی پاسخگوی اقدام غیرقانونی این مأموران نیست.
صالح نیکبخت، وکیل سرشناس کُرد، در این رابطه می‌گوبد: براساس قانون حکومت ایران، “اگر فردی سرنشین یک خودرو باشد، ابتدا باید لاستیک ماشین را هدف گلوله قرار داد و سپس راننده را دستگیر کرد”.
این وکیل می‌گوید: در بسیاری موراد دیده شده که نیروهای نظامی این ماده‌ی قانونی را رعایت نکرده و مستقیما سرنشینان خودرو را هدف تیراندازی قرار می‌دهند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment