ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > قتل یک جوان در تیراندازی مأموران دریابانی کرگان به سمت قایق دوجوان بلوچ

قتل یک جوان در تیراندازی مأموران دریابانی کرگان به سمت قایق دوجوان بلوچ

قتل یک جوان در تیراندازی مأموران دریابانی کرگان به سمت قایق دوجوان بلوچ
ایران – اجتماعی

قتل یک جوان در تیراندازی مأموران دریابانی کرگان به سمت قایق دوجوان بلوچ

در جریان تیراندازی ماموران دریابانی کرگان  به سمت قایق  جوان بلوچ اهل کرگان یکی از جوانان به قتل رسید و نفر دوم مجروح گردید. بندر کرگان (میناب)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب در استان هرمزگان  است.

بامداد یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ماموران دریابانی کرگان به سمت قایق ماهیگیری شلیک کردند که در اثر آن «سهراب ملاحی» فرزند «رحیم» کشته و «محمد ملاحی» فرزند «شیخ حسین» فرزند امام جمعه موقت کرگان زخمی شد.

در هنگام تیراندازی ماموران این جوانان هیچ کالایی به همراه نداشتند و تازه به سمت «خصب» در حرکت بودند. آنها افزودند: ماموران پس از کشته و زخمی شدن این دو نفر فورا محل را ترک کردند و گشت ساحلی عمان برای کمک آنها آمده و هم اکنون «محمد ملاحی» در منطقه «خصب» تحت درمان است.

منابع مطلع در همین زمینه به شرط حفظ اسامی خود گفتند: جوانان کار ندارند و از طریق بارگیری و فروش کالای مصرفی از خصب عمان به سواحل ایران امرار معاش می‌کنند اما ماموران به سمت آنها شلیک کرده و مورد اصابت قرار دادند.

این واقعه باعث تجمع اعتراضی مردم شد و مأموران برای کنترل تجمعات به سمت مردم تیر ندازی کردند و یک تیر نیز به گنبد مسجد جامع کرگان اصابت کرد.

معترضان رفتار ماموران با این دوجوان را “ظالمانه” خوانده و نسبت به کشته و مجروح شدن آنها واکنش نشان دادند.

گفته شده که این دو جوان زیر ۲۶ سال به سمت منطقه مرز دریایی خصب عمان در حرکت بودند و ماموران ایران در آبهای بین المللی به سمت آنها شلیک کردند.. منابع مطلع همچنین گفته‌اند:

تصاویر و گزارش‌های به‌دست آمده و سخنان مردم محل حاکی از آن است که بدنبال اعتراض مردمی، ده‌‌ها نیرو برای کنترل هر نوع تجمعی وارد کرگان شده اند. منابع مطلع همچنین گفتند: ماموران به سمت مسجد و خانه‌های مردم تیراندازی کرند و آثار تیر موجود است. در سالهای پیش نیز تیراندازی به سمت سوخت‌بران در محدوده‌های دریایی کرگان، سیریک و جاسک باعث مرگ چندین جوان و خشم مردم منطقه شده بود. مردم بندر کرگان اهل سنت بلوچ هستند و مشاغل آنها وابسته به دریاست اما سخت‌گیری‌های سالهای اخیر به نام «مبارزه با قاچاق کالا» مشکلات معیشتی زیادی برای مردم ایجاد کرده است. (کمپین فعالان بلوچ)

قتل یک جوان در تیراندازی مأموران دریابانی کرگان به سمت قایق دوجوان بلوچ

تجمع مردم

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

 

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment