ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > قتل کاسبکار کرد در سردشت توسط نیروی انتظامی و زخمی شدن یک‌ کولبر در مرز بانه

قتل کاسبکار کرد در سردشت توسط نیروی انتظامی و زخمی شدن یک‌ کولبر در مرز بانه

قتل کاسبکار کرد
ایران – کولبران

قتل کاسبکار کرد در سردشت توسط نیروی انتظامی و زخمی شدن یک کولبر در مرز بانه

براساس گزارشات رسیده از منابع محلی، روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷، نیروی انتظامی با شلیک مستقیم خود اقدام به قتل کاسبکار کرد به نام “ناصر ابراهیم‌زاده” اهل روستای “گولان” از توابع سردشت کرد.

شایان ذکر است که این کاسبکار کرد در نزدیکی روستای «دارمرجان» سردشت هدف شلیک مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفته است. نیروی انتظامی بدون اخطار قبلی به سمت این کاسبکار کُرد شلیک کرده است.

علاوه بر قتل کاسبکار کرد در سردشت، در خبر دیگری آمده است که یک کولبر زحمتکش اهل شهرستان سقز، روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷، در پی شلیک مستقیم نیروی انتظامی در مرز «ننور» بانه زخمی شده است.

به گفته منابع محلی، هویت این کولبر “آکو مینایی” ٢٣ ساله فرزند توفیق اهل روستای “پیر عمران” از توابع سقز عنوان شده است. همین منبع در تکمیل گزارش خود گفت، این کولبر به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از اصابت گلوله برای مداوا پزشکی به بیمارستان بانه منتقل شده است.

روز یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ نیز، نیروی انتظامی در روستای «ماشکان» از توابع پیرانشهر به سمت گروهی از کولبران زحمتکش تیراندازی کردند که در پی تیراندازی نیروی انتظامی، یک کولبر به نام «علی عرب» فرزند مراد به شدت زخمی گردید.

در خبر دیگری روز شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷، یک کولبر زحمتکش به نام «محمود کتابی» ٢٤ ساله اهل بانه با شلیک مستقیم نیروی انتظامی جان خود را از دست داد.

کولبران زحمتکش و کاسبکاران شریف بدلیل نبود هیچ امکان درآمد دیگری برای تأمین معیشت خود و خانواده، در گرما و در سرما و باد و باران و طوفان اقدام به کار سخت انتقال اجناس از مرز می‌کنند. آنها گاهی کیلومترها مسیر صعب‌العبور را با بارهای سنگین طی می‌کنند؛ اما دولت بجای تأمین شغل و امکان کار و حمایت از این قشر زحمتکش، آنها را به قتل می‌رساند و اقدام به تلف کردن اسبهایشان می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment