ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > قتل موتورسوار در ایرانشهر با برخورد عمدی خودروی پلیس

قتل موتورسوار در ایرانشهر با برخورد عمدی خودروی پلیس

قتل موتورسوار
ایران – اجتماعی

قتل موتورسوار در ایرانشهر با  برخورد عمدی خودروی پلیس

موتورسوار یک شهروند ایرانشهری به نام ” نعیم سایگانی“ بود، پس از اینکه خودروی گشت کلانتری ۱۱ شهرستان ایرانشهر تعمدا با او تصادف می‌کند، در اثر واژگونی موتور و اصابت سر نامبرده به جدول کنار جاده، این شهروند درجا به قتل می‌رسد.

شامگاه پنجشنبه ۲۱ دی ماه ۹۶، یک شهروند ایرانشهری به نام ”نعیم سایگانی“ که به همراه دو نفر دیگر از بستگانش سوار موتورسیکلت بود، در خیابان کمالزاده توسط کلانتری ۱۱ شهرستان ایرانشهر با خودرو مورد ضرب واقع شد و در اثر واژگونی موتور و اصابت سر نامبرده به قتل رسید.
براساس گزارش یک منبع آگاه از بستگان وی گفت: ” نعیم با دو نفر دیگر سوار موتور از خانه خارج شدند، پلیس به طور ناگهانی برای متوقف کردنشان با خودرو به موتور زد و با افتادن موتور سر نعیم به زمین خورد و در جا کشته شد. “

همین منبع می‌افزاید: ” پلیس ایستاد و سعی کرد یک پرایدی را مقصر اعلام کند اما شاهدان حاضر دیده بودند و قبول نکرده و شروع به اعتراض کردند، بعد ماموران پلیس با شلیک و ترساندن مردم به سرعت فرار کردند. “
فیلمی که در مورد این واقعه در شبکه های مجازی منتشر شده از یک دوربین مدار بسته نزدیک به محل واقعه صحنه تجمع مردم و ترک صحنه سریع ماموران پلیس را نشان میدهد.

یادآوری می‌کنیم که سالیانه ده ها نفر از شهروندان بلوچ با رفتارهای بدون ضابطه ماموران امنیتی و انتظامی بخصوص در بحث نقض قوانین به کارگیری سلاح کشته می شوند.
نحوه تیراندازی پلیس در این استان مرزی همواره مورد بحث و مناقشه سنگین و نگرانی در بین مردم بوده است.
نمایندگان مجلس و خطبای جمعه نیز به این موضوع بارها واکنش نشان دادند اما هیچ رسیدگی صورت نگرفته است.

به گفته فعالان بلوچ “غیر بومی بودن” و “نگاه امنیتی” و “مصونیت قضائی نانوشته” پلیس و نیروهای انتظامی و امنیتی را از جمله دلایل کثرت این گونه وقایع در استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment